Reklama

Zawody B.A.S.E. w Gdańsku

W maju po raz pierwszy w Polsce odbędą się międzynarodowe zawody w najbardziej niebezpiecznej odmianie skoków, B.A.S.E. - Diverse Crane Boogie Powered by Snickers, Ford.

Wyobraź sobie, że stoisz na wysokości niemal 40. piętra w stalowym koszu podczepionym do ramienia ogromnego dźwigu. Spoglądasz w dół, a pod tobą 146 metrów do ziemi, ludzie z tej wysokości wyglądają jak mrówki. Nagle rzucasz się w dół.

Reklama

Pierwsze sekunda przebiega w zwolnionym tempie, by po chwili matka ziemia nieubłaganie wezwała Cię do siebie. Podczas drugiej sekundy twoje przyspieszenie już porównywalne jest z najszybszymi motorami na świecie.

Trzecia sekunda to ostatni moment na otwarcie spadochronu. Po 6 sekundach opadania ok. 30-40 m nad ziemią otwierasz spadochron i zaczynasz lądować.

Pierwsze w Polsce zawody w dyscyplinie B.A.S.E. odbędą się 1 i 2 maja 2009 na terenach Młodego Miasta w Gdańsku.

BASE jumping to akronim od słów B-building-budynek; A-antenna-antena; S-span-przęsło, most; E-earth-ziemia, ale skacze się ze wszystkiego, co wysokie i te ostatnie zadanie było dla organizatorów doskonalą inspiracją. Zawodnicy na Diverse Crane Boogie będą skakać ze 146-metrowego dźwigu Żuraw-Grohmann ustawionego praktycznie w centrum Gdańska.

Udział w zawodach potwierdziło ponad 30 skoczków z 10 państw (USA, Wielka Brytania, Czechy, Austria, Niemcy, Finlandia, Włochy, Szwajcaria, Francja i Polska), którzy przyjadą do Gdańska na zaproszenie organizatorów i Olka Domalewskiego, zawodnika, który jako pierwszy Polak zdobył numer 1035, numer ten otrzymuje się po wykonaniu skoków ze spadochronem z czterech obiektów składających się na słowo B.A.S.E.

Organizatorzy ze sponsorami zadbali również o poziom adrenaliny w organizmach publiczności i podczas dwóch dni imprezy będzie można poczuć namiastkę tego co odczuwają basejumperzy - do wygrania w konkursach Unimila i Diverse Energy Drink będą skoki bungee z 50-metrowego dźwigu. Ci, którzy będą mieli mniej szczęścia w konkursach będą mogli skoczyć za opłatą.

Drugą z dodatkowych atrakcji będzie Suzuki FMX Show (pokazy skoków Freestyle Motocross na motocyklach crossowych).

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: zawody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje