Reklama

Test Faceta: Crivit Pro - profesjonalna odzież biegowa z Lidla

Lidl wyrasta na mocnego zawodnika w branży producentów odzieży biegowej. W sklepach właśnie pojawiła się najnowsza kolekcja Crivit Pro, mająca w założeniu rywalizować z profesjonalnymi produktami konkurencji.

Już nie tylko najtańszy sprzęt dla amatorów pojawia się na półkach tego znanego dyskontu. Lidl postanowił wyjść naprzeciw wymaganiom także bardziej wymagających sportowców. Seria Crivit Pro to w założeniu kolekcja profesjonalna i budżetowa. Mieliśmy okazję bliżej jej się przyjrzeć.

Do naszej redakcji trafił pakiet testowy w postaci butów, koszulki funkcyjnej oraz spodenek, czyli de facto - podstawowego zestawu każdego biegacza. W Lidlu wydamy na niego niecałe 200 złotych, bo buty kosztują 99, a koszulka i spodenki po 49 złotych.

Buty, choć pachną sztucznymi tworzywami, to wyglądają całkiem porządnie i zachęcająco. Posiadają siateczkowy przód, odblaskowe elementy na pięcie i podbiciu, mocne sznurówki i dobrą jakościowo wyjmowaną wkładkę.

Zapiętek wykonany jest z miękkiego materiału, podobnie jak wewnętrzna część języka butów. Bardzo ciekawa jest podeszwa, na której występuje łącznie pięć kolorów, a każdy z nich odpowiada za jakiś specjalny system, bądź funkcję (Flex Support, Grip Motion, Traction Control, Dual Dens, Blown Rubber).

Reklama

Producent zapewnia, że podeszwa wykorzystuje siłę lądowania i zwraca energię biegaczowi. Czy podczas biegania odniosłem takie wrażenie? Nie do końca. Ale w Crivit Pro XP2 Racer biegnie się po prostu dobrze. Jest komfortowo i miękko. Co ważne - rozmiarówka dobrana jest odpowiednio. Nie jest zawyżona, ani zaniżona.

Stylistycznie but wygląda całkiem nieźle. Nie odbiega wzornictwem od innych butów spotykanych na biegowych trasach. Kolorystyka testowego modelu też przypadła mi do gustu. Producent zadbał o staranne wykonanie i detale. Takie jak np. taśma odblaskowa, którą dostarczył 3M - potentat w swojej branży.

Spodenki to element garderoby, o który obawiałem się najbardziej po kilku ostatnich testach. Mając złe doświadczenia ze zbyt obcisłymi kalesonami, w które wcisnęliby się chyba tylko kenijscy biegacze, podejrzewałem że i tym razem będzie ciężko. Nic z tych rzeczy - dostarczone spodenki w rozmiarze L pasowały, jak ulał, a podczas prób biegowych w terenie zapewniały komfort.


Koszulka, której tkanina odbijać ma światło słoneczne i zapewniać kojący chłód również sprawdziła się, jeśli chodzi o dobór rozmiaru. Czy faktycznie chłodzi - nie dane mi było sprawdzić, gdyż testy Crivit Pro odbywały się w chłodne, kwietniowe dni. Natomiast co warto podkreślić, to niska waga, płaskie szwy zapobiegające otarciom i oddychające "okienko" na plecach.

Zarówno spodenki, jak i koszulka mają odblaskowe wstawki, są też na tyle uniwersalne, że nadają się na rower, siłownię, czy też do wszelkich innych aktywności fizycznych.

Podsumowując muszę stwierdzić, że nowa propozycja od Lidla jest niezwykle ciekawa i warta rozważenia. Buty biegowe w cenie poniżej 100 złotych? Konkurencja tego nie ma. Również koszulce i spodenkom niewiele można zarzucić. Na pewno nie jest to odzież profesjonalna, bo do tej półki nadal odrobinę serii Crivit Pro brakuje, ale średnio zaawansowani sportowcy z pewnością będą z niej zadowoleni.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje