Reklama

Skacząc motocyklem

Po raz pierwszy polski zawodnik zdobył punkty do światowego rankingu International Freestyle Motocross Federation! Dokonał tego pod koniec marca Bartek Ogłaza z Diverse Extreme Team skacząc motocyklem na wysokości 8 i dystansie 22 metrów.

Reklama

Bartek pomimo poważnej kontuzji w jesieni ubiegłego roku oraz przeciągającej się zimy, która utrudniała przeprowadzanie treningów, dał radę w Berlinie na imprezie NIGHT of the JUMPs.

Reklama

NIGHT of the JUMPs to cykl rozgrywek FMX, który gromadzi znakomitych zawodników ze wszystkich niemal kontynentów. Pozwala jednocześnie na zdobycie punktów do rankingu International Freestyle Motocross Federation (IFMXF) i stanowi przepustkę do Mistrzostw Świata FMX.


Bartek jako debiutant musiał startować w przed-kwalifikacjach, dających prawo wejścia do konkursu głównego. Znakomicie poradził sobie z rywalami i zwyciężył, co oznaczało awans do stawki 12 najlepszych.

Po zawodach w Berlinie Bartek Ogłaza powiedział: - Pierwszy start w tym sezonie mam już za sobą, zebrałem mnóstwo cennych doświadczeń. Kontuzja jest już wyleczona i w pełni mogę się poświęcić treningom. Szykuję się ostro do Mistrzostw Świata FMX, które zaplanowano na koniec października w Katowicach. Trzymajcie za mnie kciuki - zamierzam już wkrótce wykręcić Backflipa!


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: International | skakanie | bartek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje