Reklama

Pruj w dół. Na rowerze, na złamanie karku

Dowolny rower, koniecznie dobre hamulce, ochraniacze i kaski - takie wymogi muszą spełniać wszyscy chętni do wzięcia udziału w kultowych zawodach w szosowym zjeździe rowerowym - Red Bull Road Rage. Już 1 października każdy, kto kocha szybką jazdę na rowerze, będzie mógł stanąć do walki na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim.

Po raz pierwszy w Polsce fani sportów rowerowych będą mogli zmierzyć się w jednych zawodach i udowodnić, jaki sprzęt jest najszybszy w zjeździe. Czy wygra zawodnik na "kolarce", "góralu", a może na rowerze torowym? Czy lepszą strategią będzie kręcenie na maksa, czy przybranie opływowej sylwetki, a może jeszcze inny wariant. W tych zawodach nie ma podziału na płeć, rodzaj sprzętu i wiek - liczy się tylko szybkość.

Reklama

Rywalizacja

W eliminacjach biorą udział wszyscy zarejestrowani zawodnicy i w pojedynczym zjeździe muszą wykręcić jak najlepszy czas.

32 zawodników z najlepszymi wynikami awansuje do finału, gdzie start będzie się odbywać w systemie pucharowym - po czterech zawodników. Najlepszy z danej czwórki przechodzi dalej, pozostali odpadają. Najszybszy z najszybszych wygrywa.

Zapisy i regulamin

Wybór najlepszej możliwej strategii, będzie kluczem do sukcesu. Trasa wyznaczona na górskiej asfaltowej drodze liczy blisko 5 km, jest kręta, długa i nie ma w niej miejsca na błędy. Mimo to zawody są przeznaczone dla wszystkich wielbicieli dwóch kółek - zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.

12 września na stronie www.redbullroadrage.pl ruszają zapisy i każdy, kto spełnia warunki regulaminowe, może się zarejestrować. Nagrody rzeczowe i pieniężne ufundowali Trek i mybike.pl.

Kultowe zawody

Dotychczas zawody Red Bull Road Rage odbyły się m.in. w Szwajcarii, Francji, Włoszech, Niemczech, USA, Izraelu, Łotwie.

Każdorazowa edycja przyciągała setki fanów dwóch kółek i w międzynarodowym środowisku rowerowym jest już uznawana za kultową. W Polsce zawody odbędą się po raz pierwszy.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Red Bull | rower | wyścig

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje