Reklama

Plastikowe panienki nie skaczą

Jaki, poza oczywiście kombinezonem, potrzebny jest sprzęt do filmowania?
Większość osób filmujących skoki używa kamer na MiniDv, czyli takich na małe kasety. Niezwykle ważny jest szeroki kąt w kamerze, żeby poszerzał on pole widzenia, bo normalne pole widzenia kamery jest bardzo małe. To się wiąże jednak z tym, że trzeba być bliżej obiektu, bo szeroki kąt niestety go oddala.

Reklama

Ok, kamera. Coś jeszcze?
No więc kask, ale taki usztywniany na szczękę, żeby kamera się nie ruszała. Kamera powinna mieć obudowę, bo wtedy jest chroniona przed wilgocią. Potrzebny jest też oddzielny włącznik kamery, żeby można ją było włączyć i wyłączyć w dowolnych momentach. Niektórzy włączają kamerę, czy aparat na pokrętło, a inni mają spust w zębach. Oczywiście kamery i aparaty muszą mieć do tego odpowiednie wyjście. Niektórzy coraz częściej zaczynają używać kamer na kartę. Jest to dużo wygodniejsze. Nie ma problemów ze zrzucaniem materiału na komputer, więcej też się go mieści na takiej karcie.

Jaka jest różnica w filmowaniu kobiety i mężczyzny?
Kobiety dbają o to, żeby strój był odpowiednio dopasowany, żeby było więcej materiału z przygotowania do skoku jeszcze na ziemi, żeby im się fryzura nie popsuła, makijaż nie rozmazał. To jest typowe dla kobiet skaczących w tandemie. Taka sytuacja rzadziej dotyczy kobiet skaczących indywidualnie.

A czym indywidualne skoki kobiet różnią się od indywidualnych skoków mężczyzn?
Skoki ze spadochronem to chyba jedyny sport, w którym faceci się cieszą, gdy kobiety są trochę cięższe. Będąc cięższe przynajmniej mogą spadać z jakąś lepszą prędkością. Nie trzeba używać tak dużo ołowiu i kręgosłup nie cierpi... (śmiech). Szybkość spadania to podstawowa cech, która różnicuje płeć podczas skoku. Na przykład ciebie to trzeba by było mocno nafaszerować, obłożyć ołowiem (śmiech).

(śmiech) Czyli do skoków mężczyźni są bardziej dostosowani?
Umówmy się, rzadko się zdarza, ale się zdarza, żeby przy skokach zostaje kobieta, która nie uprawiała wcześniej jakiegoś sportu. Kobieta musi mieć podwyższony poziom testosteronu.

To ciekawe, bo ja dowiedziałam się, że coraz więcej kobiet decyduje się na kurs.
Zgadzam się z tym. Kurs generalnie robi bardzo dużo osób. Zasadnicze pytanie jest takie, ile z nich faktycznie zostanie przy skokach? Ja robiłem kurs w 2005 roku i osób robiących go wtedy wraz ze mną było w sumie około 90, z tego, po trzech latach skacze nas jedynie czwórka...

No dobrze, a jaka jest różnica między mężczyzną, a kobieta skaczącymi w tandemie?
W tandemie skacze zdecydowanie więcej kobiet. One nie mają problemu z tym, żeby się komuś poddać, dać sobą sterować. Poza tym, mają to poczucie, że za nic tak naprawdę nie odpowiadają w powietrzu. To im odpowiada. Facet już tego tak łatwo nie przełknie. Ok, on skoczy, ale denerwuje go fakt, że to nie on nad tym wszystkim panuje. A kobiety po prostu się poddają.

Dowiedz się więcej na temat: skakanie | lakier | kamery | kamera | prędkość | filmowanie | skoki | śmiech

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje