Reklama

Nasi w Italian Baja

Polska załoga w składzie: Łukasz Komornicki-Rafał Marton (Diverse Extreme Team), bierze udział w rajdzie Italian Baja.

Komornicki i Marton przeszli już pomyślnie badania kontrolne i w piątek popołudniu, siedmiokilometrowym Prologiem, rozpoczną rywalizację w rajdzie Italian Baja - pierwszym międzynarodowej klasy rajdzie terenowym od czasu styczniowego Rajdu Dakar. Impreza stanowi pierwszą rundę Międzynarodowego Pucharu FIA Rajdów Baja, cyklu uznawanego za nieoficjalne Mistrzostwa Europy. Jest to jedna z najważniejszych imprez terenowych na Starym Kontynencie.

Reklama

Sesje testową, przygotowania do badania oraz sam odbiór techniczny załogi Diverse Extreme Team, osobiście nadzorował konstruktor samochodu, a zarazem świetny kierowca - Philippe Gache, dla którego start polskiego zespołu jest bardzo ważny. SMG buggy, którym pojadą Polacy to samochód dobrze znany w świecie sportów motorowych m.in. z profesjonalnego przygotowania.

Test przed kolejnym Dakarem

- Nasz samochód jest doskonale przygotowany do rajdu. Zespół SMG jest bardzo doświadczony i profesjonalny, a buggy jest kolejną, dopracowaną już ewolucją samochodu, który z powodzeniem startuje od kilku lat. Styl jazdy samochodem typu buggy jest całkowicie różny od jazdy samochodem czteronapędowym. Samochód napędzany na cztery koła można prowadzić wykorzystując jego masę, odpowiednio układając pojazd w zakrętach. Natomiast prowadzenie buggy przypomina jazdę po torze, czyli hamowanie na prostej, łagodne przejście przez zakręt i dopiero pełne przyspieszanie na wyjściu z zakrętu. Jeśli nasza współpraca z zespołem SMG ułoży się pomyślnie, w Dakarze 2008 najprawdopodobniej wystartujemy kolejną wersją buggy, która właśnie jest budowana - powiedział po testach Łukasz Komornicki.

materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: rajd | jazdy | odcinki | przejazdy | załoga | team | Łukasz | Rafał Marton

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje