Reklama

FC: Oni skaczą najlepiej

Małgorzata Kołacz i Jakub Dytkowski wygrali Mistrzostwa Polski Belinea w Big Air.

Wysokość progu skoczni wynosiła 2,8 metra, długość płaskiego - 12 metrów, poziomu emocji nie dało się zmierzyć.

Reklama

Pod nieobecność kadrowicza Michała Ligockiego i Marka Sąsiadka swój styl i charakter pokazali tacy weterani jak Grzegorz Jękot czy Wojtek Pająk, godnie rywalizujący w finałach z młodszymi. Ulegli jednak zwycięzcom: 20-letniemu Jakubowi Dytkowskiemu (stricto) oraz Damianowi Świderowi (AZS Zakopane). - To wielki sukces dla mnie, choć w tym sezonie udało mi się też zająć piąte miejsce w Pucharze Europy w Innsbrucku. Mam formę i cieszę się, że mogłem to pokazać w takim gronie i przy naprawdę wysokim poziomie zawodów - relacjonuje Dytkowski, nowy Mistrz Polski w Big Air, na co dzień student Politechniki w Gliwicach. - W najbliższym czasie planuję popróbować trickbackside 10 - dodaje.

Na trzecim miejscu uplasował się Jakub Honcz, wysuwając się tym samym na prowadzenie w klasyfikacji Freestyle Challenge. W kategorii kobiet zwyciężyła Małgorzata Kołacz (1080 Bielsko Biała) - Bardzo się cieszę z dzisiejszego zwycięstwa, to dla mnie kosmiczna sprawa. Dwa dni temu dowiedziałam się, że pojadę na mistrzostwa świata juniorów, co bardzo mnie "nakręciło". Dodatkowo mocna obsada mistrzostwa w Krynicy zmusiła mnie do maksymalnego wysiłku. Nie wykonałam dzisiaj skoku z rotacją 540 stopni, muszę to dopracować - mówi Kołacz.

To kolejne zawody zaliczane do cyklu Freestyle Challenge i kolejne udane. Bardzo dobra pogoda była darem od losu, doskonale przygotowany obiekt oraz wzorowa organizacji zawodów - to już zasługi ludzi. - W zeszłym roku z powodów pogodowych nie mogły się odbyć zawody, ale to nie oznacza, że zapomnieliśmy jak się je organizuje. Cieszę się z wysokiej frekwencji i postawy dziewcząt, które pokazały wysoki poziom przy tak dużej skoczni - zaznacza Tomek Urbański, prezes Polskiego Związku Snowboardu.

Na drugiej stronie wyniki zawodów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje