Przewodnik po najważniejszych stadionach Tomasza Zimocha

Tomasz Zimoch - dziennikarz i wielki kibic sportu /Artur Barbarowski /East News

Jest jednym z najbardziej cenionych i charyzmatycznych dziennikarzy sportowych w Polsce. Nie ma cienia przesady w stwierdzeniu, że jego głos doskonale rozpoznają całe pokolenia naszych rodaków. Oto Tomasz Zimoch i jego krótki przewodnik po najważniejszych arenach piłkarskich.

Reklama

Jacek Gmoch zaszalał - zaskakująca rola słynnego szkoleniowca

Piłkarskie mistrzostwa świata rozkręcają się na dobre. Najwięksi pasjonaci futbolu mogą przebierać w kilku spotkaniach dziennie, nie ograniczając się wyłącznie do meczów z udziałem "Biało-czerwonych".

Reklama

Wiedząc, że dobrej piłki nigdy dość, polecamy waszej uwadze program "Stadiony świata według Erica Cantony". Ekspertem w emitowanej w soboty i niedzielę o godz. 22 na Discovery Channel produkcji z udziałem legendy Manchesteru United jest Tomasz Zimoch.

Z okazji mundialu i emisji programu postanowiliśmy zapytać naszego komentatora o jego doświadczenia związane z komentowaniem spotkań piłkarskich na najważniejszych arenach sportowych świata.

Przewodnik po stadionach Tomasza Zimocha

Najważniejszy stadion z dzieciństwa: ten Łódzkiego Klubu Sportowego. W rodzinnej Łodzi chodziłem tam z tatą na mecze.

Gdybym został piłkarzem, chciałbym grać: na Stadionie Narodowym w barwach reprezentacji Polski i na Camp Nou w Barcelonie, bo kibicuję tej drużynie.

Po raz pierwszy komentowałem: mecz ligowy na stadionie ŁKS-u. Relacja w ramach Studia S-13.

Najdziwniejszy stadion, na którym gościłem: to stary obiekt w Dublinie. W przerwie meczu, który komentowałem, wyszedłem do toalety. Była na zewnątrz. Kolejki były tak duże, że omal się nie spóźniłem na II połowę.

Najszczęśliwszy stadion dla reprezentacji Polski: to Stadion Śląski w Chorzowie, ale także Stadion Narodowy w Warszawie. Jakie fantastyczne mecze rozgrywała tam nasza reprezentacja!

Najważniejszy mecz, jaki w życiu komentowałem: trudno wskazać ten jeden. Trudno porównać mecze reprezentacji ze spotkaniami klubowymi.

Na stadionie dziesięciolecia kupowałem: bilety na mecze. Nie chodziłem tam na jarmarki.

Największą zawodową wpadkę zaliczyłem na stadionie: o wpadkach będę wspominał na emeryturze. Tak mi doradził mój radiowy nauczyciel - Zbigniew Wojciechowski.

Najważniejszy stadion na MŚ w Rosji, również dla Polski: Łużniki w Moskwie. Tam rozegrany będzie mecz finałowy.

Marzy mi się komentowanie meczu na stadionie: na którym akurat gra reprezentacja Polski. Ale z przyjemnością komentowałbym mecze na stadionie Barcelony i Izolatoru Boguchwała.

Najpiękniejszy stadion w Polsce to: wszystkie obiekty wybudowane na Euro 2012. Są piękne, nowoczesne i funkcjonalne.

***

Tyle Tomasz Zimoch. Oddajemy głos... do studia!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje