Reklama

Nie tylko plażowanie. Ciekawe pomysły na spędzenie czasu z całą rodziną w Trójmieście

Kino plenerowe, targi śniadaniowe, a nawet wyścigi rajdowe – Trójmiasto ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko plażę. Podpowiadamy, jak spędzić czas, gdy już zbrzydnie nam szum fal i wszechobecny piasek.


Reklama

Każdego roku do nadbałtyckich kurortów tłumnie zjeżdżają turyści z całej Polski i z zagranicy. Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc jest Trójmiasto. Wylegiwanie się na słońcu to nie jedyny sposób spędzania rodzinnego czasu nad polskim morzem. Spacery po Monciaku, festiwale i imprezy, wycieczki konne i rowerowe czy uliczne targi to jedne z wielu atrakcji, które czekają na odwiedzających Trójmiasto. Podpowiadamy, jak ciekawie spędzić czas z rodziną.

Wakacje na sportowo

Wizyta nad morzem to idealna okazja do nauki sportów wodnych. Szkółki usytuowane przy plaży dają lekcje pływania na wakeboardzie czy windsurfingu. Jednak okolice Trójmiasta oferują nie tylko szum fal i piaszczyste plaże, ale również idealne tereny do jazdy konnej i przejażdżek rowerowych. Po samej aglomeracji można poruszać się miejskimi rowerami Mevo, ale poza typowymi trasami po gdańskiej Starówce czy sopockim Monciaku, warto wybrać się na leśne ścieżki. Parę urokliwych dróg znajdziemy w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Z kolei miejscowe stadniny koni oferują przejażdżki po plaży.

Sportowe emocje na Verva Street Racing w Gdyni

Turyści przebywający 23 i 24 sierpnia w Trójmieście obowiązkowo powinni wybrać się na jubileuszową 10. edycję jednej z najciekawszych imprez motoryzacyjnych w kraju - Verva Street Racing. Kierowcy zaprezentują pokazy driftowe, będą się ścigać dakarowymi samochodami po plaży, po raz pierwszy w historii wydarzenie przeniesie się z asfaltu na wodę, a nawet w powietrze. Swoje umiejętności za kierownicą bolidów zaprezentują gwiazdy Formuły 1 - Robert Kubica oraz George Russell. Widzowie będą mogli również podziwiać talent naszego dakarowego zawodnika Jakuba Przygońskiego. Organizatorzy zaplanowali mnóstwo atrakcji i niespodzianek. W programie wydarzenia uwzględnione zostały również imprezy muzyczne, wystąpi między innymi utalentowana wokalistka Daria Zawiałow.

Miejskie rozrywki

Ci, którzy nie wyobrażają sobie, że w ciasnym pomieszczeniu można przeżyć niezapomnianą przygodę, powinni wybrać się do jednego z trójmiejskich escape roomów. Żeby wydostać się z pokoju, musimy rozwiązać serię podchwytliwych łamigłówek. Liczy się nie tylko spostrzegawczość, ale również praca zespołowa, dlatego to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Jeśli potrzebujemy zastrzyku adrenaliny, a dzieci roznosi energia, powinniśmy się wybrać do parku linowego. Ten typ rozrywki wymaga przełamania lęku wysokości i odrobiny sprawności fizycznej, ale pokonanie trasy przynosi ogromną satysfakcję.

Targi

Jednym z nieodłącznych elementów wakacyjnych wyjazdów są spacery w poszukiwaniu pamiątek. Choć słynny Jarmark Dominikański dobiegł końca, to w Trójmieście nie zabraknie podobnych wydarzeń aż do końca wakacji. Warto wybrać się na niedzielny Pchli Targ w gdańskiej Oliwie, na który zjeżdżają się okoliczni mieszkańcy, by wyprzedać prywatne rzeczy. Można tam znaleźć wszystko: od książek i ubrań, aż po stare winyle i unikatowe meble. Z kolei w każdą sobotę rano Stary Maneż zaprasza na Garnizonowy Targ Śniadaniowy w parku. Organizatorzy zapewniają najwyższą jakość serwowanych posiłków. O kubki smakowe uczestników wydarzenia zatroszczą się wytwórcy ekologicznego i zdrowego jedzenia.

Kulturalna oferta Trójmiasta

Przez całe lato w każdą środę i sobotę po zmierzchu na dachu Teatru Szekspirowskiego mieszczącego się przy ul. Wojciecha Bogusławskiego 1 w Gdańsku odbywają się pokazy filmowe. Organizatorzy Kina na Szekspirowskim postawili na seanse z wyższej półki. Widzów czekają ambitne nowości z ostatnich lat, które odniosły sukcesy na międzynarodowych festiwalach. Zobaczyć można między innymi nominowany do Złotej Palmy w Cannes "Happy End" Michaela Hanekego.

Trójmiasto słynie również z bogatej oferty teatralnej. Warto odwiedzić gdański Teatr Wybrzeże, w którym świetne spektakle organizuje Café Absinthe. Z kolei w Sopocie na skraju plaży w Parku Północnym można oglądać Teatr na Plaży. Miłośnicy sceny aktorskiej powinni również prześledzić repertuar wspomnianego Teatru Szekspirowskiego.

Festiwal Dzieci na Pomorzu

W dniach 7 i 8 września w Park Kolibki w Gdyni odbędzie się wydarzenie zorganizowane z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego. Organizatorzy Festiwalu Dzieci na Pomorzu obiecują niezwykłe atrakcje dla najmłodszych i ich rodziców. Prócz spektaklów teatralnych i koncertów, pokazów magika czy strefy z dmuchańcami, odbędą się warsztaty muzyczne, plastyczne, kreatywnego myślenia oraz lekcje jogi. Dorośli będą mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych. Dowiedzą się między innymi, jak pomóc dziecku w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami czy jak radzić sobie z buntem i wybuchami agresji. Zapasy energii potrzebnej do zabawy można będzie uzupełnić w food truckach z pysznym jedzeniem. 

Ciągłe plażowanie może się stać nieco monotonne, warto więc zaplanować sobie i dzieciom dodatkowe atrakcje. Okazuje się, że Trójmiasto oferuje turystom sporo imprez zarówno kulturalnych, jak i sportowych, a także mnóstwo rozrywek dla rodzin z dziećmi. Pora więc zwinąć plażowy ręcznik i ruszyć w miasto!

 

Artykuł powstał we współpracy z VERVA Street Racing.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje