Reklama

​Naga prawda: Rozbierz się i dowiedz, czy jesteś w formie

Maniacy fit-życia i dbania o formę mogą zacierać ręce. Na horyzoncie pojawiło się urządzenie pozwalające monitorować i oceniać aktualną formę w bardzo prosty sposób. Wszystko, czego potrzebujemy to smartfon z aplikacją i specjalne lustro wykonujące skan sylwetki.

"Naked 3D Fitness Tracker" - tak nazywa się ten rewolucyjna aplikacja. Wystarczy rozebrać się do naga, stanąć przed dołączonym w pakiecie lustrem, by uzyskać dostęp do danych na temat własnego organizmu. Wzrost, waga, poziom tkanki tłuszczowej - to podstawowe informacje, jakie uzyskamy.

To rzecz jasna nie wszystko. Ćwicząc przez dłuższy czas będziemy mogli porównywać swoją formę na różnych etapach. O ile nie zapomnimy o regularnym skanowaniu, które jest tutaj najbardziej nowatorskim rozwiązaniem.

Specjalne lustro obraca się wokół użytkownika, tworząc jego model 3D. Producent zapewnia, że dzięki czterordzeniowemu procesorowi Intel Quad-Core proces jest szybki i bardzo dokładny.

Informacje bezprzewodowo trafiają do aplikacji, której zadaniem jest przekazanie "nagiej prawdy" na ekranie smartfona lub tabletu. Dzięki dokładnym informacjom można bardzo precyzyjnie ocenić stan wytrenowania organizmu i wytyczyć cele treningowe na przyszłość.

Aplikacja wyposażona jest także w mapę cieplną ciała, dzięki której dokładnie pokazuje, jak zmieniały się poszczególne jego partie na przestrzeni dni, tygodni, czy miesięcy. Innym kolorem oznaczono utratę tkanki tłuszczowej, innym zaś przyrost masy mięśniowej.

Urządzenie jest na razie melodią (niedalekiej) przyszłości. Producent przyjmuje już na nie zamówienia na swojej stronie internetowej. Cena personalnego skanera trenigowego wynosi 499 dolarów, a datę premiery ustalono na marzec 2017 roku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje