Reklama

Młodzi Polacy trenowali z gwiazdami Barcy

O możliwości treningu z piłkarzami Barcelony marzą miliony młodych adeptów futbolu. Taką szansę otrzymali dwaj Polacy - Michał Morawski i Kamil Piotrowski. Znaleźli się oni w grupie 100 młodych graczy, którzy odbyli zajęcia z mistrzami świata i mistrzami Europy - Andresem Iniestą i Gerardem Pique.

W poniedziałek, 20 sierpnia odbył się pierwszy dzień rywalizacji młodych polskich piłkarzy o miejsce w elitarnym programie szkolenia w ramach finału Nike The Chance.

Kamil Piotrowski oraz Michał Morawski (obaj z Głogowa) rozpoczęli treningi sprawnościowe na boiskach treningowych Ciutat Esportiva Joan Gamper w towarzystwie Andresa Iniesty i Gerarda Pique. Pierwszy dzień upłynął im pod znakiem zajęć z piłką, których celem była praca nad jej kontrolą i precyzją podań. 

W międzynarodowych finałach programu The Chance bierze udział 100 zawodników z 55 krajów a w doskonaleniu umiejętności pomagają im najwyższej klasy szkoleniowcy, dietetycy, psychologowie i trenerzy przygotowania fizycznego. Spośród finałowej setki Nike wybierze 16 najbardziej wyróżniających się graczy, którzy w nagrodę za swoje osiągnięcia wezmą udział w elitarnym programie szkolenia piłkarzy.

Czterotygodniowa sesja da im możliwość zapoznania się i trenowania na najlepszych futbolowych obiektach na świecie, m.in. w Manchesterze United oraz ośrodku młodzieżowej reprezentacji USA.

Reklama

Dla młodych zawodników to nie tylko szansa, by poczuć się jak elitarni piłkarze, ale także możliwość podnoszenia swoich umiejętności pod okiem uznanych selekcjonerów. To również doskonała okazja do zaprezentowania się i zdobycia kontraktu w profesjonalnym klubie.

Sylwetki młodych piłkarzy:

Michał Morawski - skrzydłowy, 20 lat. Najczęściej gra na prawej stronie. Dysponuje świetnym dryblingiem i mocnym uderzeniem. Jego najmocniejsze strony to wyjście na pozycję i gra w pojedynkach jeden na jeden, jest typem indywidualisty, ale świetnie współpracuje z resztą drużyny. Jest ambitny i ma silny charakter. Zaczął grać w piłkę 10 lat temu. Obecnie gra we Wrocławiu gdzie studiuje. Jego celem jest ciągłe rozwijanie swoich umiejętności.

Kamil Piotrowski to ofensywny pomocnik, ma 20 lat. Dysponuje świetnym przeglądem pola i lubi kontrolować tempo gry, walczy o każdą piłkę do ostatniej minuty. Jest mózgiem i sercem drużyny. Kamil gra w klubie w Głogowie skąd pochodzi. Największą motywacją dla niego jest jego rodzina, a najwierniejszym kibicem jego dziewczyna - Paulina.

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Andres Iniesta | Gerard Pique | FC Barcelona | nike | trening

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje