Kim jest Erko Jun - rywal Tomasza Oświecińskiego na KSW44?

Tomasz "Strachu" Oświeciński poznał nazwisko przeciwnika, z którym zmierzy się w Ergo Arenie podczas czerwcowej gali KSW 44. Kim właściwie jest Bośniak Erko Jun, dotychczas głównie kojarzony z siłownią i zawodami fitness, a nie ze sportami walki?

Erko Jun przyszedł na świat 28 czerwca 1990 roku. Kiedy miał dwa lata w kraju wybuchła wojna domowa. Jego rodzice wyemigrowali do Belgii, rozpoczynając nowe życie w Antwerpii.

Reklama

I chociaż dziś jest cenionym modelem i trenerem personalnym, jego droga do kariery w fitnessie nie była usłana różami. Przez problemy w rodzinnym domu młody chłopak - delikatnie rzecz ujmując - zajął się rzeczami, z których nie jest dziś dumny, zarabiając pieniądze i bijąc się na ulicy.

Rozchwytywany model fitness

Zmiana w jego życiu nastąpiła, kiedy poznał trenera Billa Richardsona. Wymagający szkoleniowiec przekierował nadmiar energii krnąbrnego podopiecznego na treningi. Na wyniki ich współpracy nie trzeba było długo czekać.

Erko Jun trzykrotnie wygrywał mistrzostwa kulturystyczne juniorów z państw Beneluksu, sukcesy odnosił również na Bałkanach i w Stanach Zjednoczonych. Jego pozycja w branży systematycznie rosła. Stał się wziętym modelem, a jego zdjęcia regularnie pojawiały się na okładkach magazynów.

Z czasem zaczął dobrze zarabiać na swojej pasji. Dziś prowadzi z bratem biznes odzieżowy, jest rozchwytywanym trenerem personalnym i znanym modelem fitness. W mediach społecznościowych jego poczynania śledzą miliony internautów.

Wspólne treningi z "Robocopem"

Jego pasją, poza ćwiczeniami na siłowni, są sporty walki. Na co dzień trenuje w UFD Gym wraz z Roberto "Robocopem" Soldiciem, pogromcą Borysa Mańkowskiego i byłym już mistrzem KSW w wadze półśredniej.

"Od dziecka bardzo lubiłem walczyć. Kick boxing, taekwondo, zdarzało mi się też walczyć na ulicy. Swoją karierę skierowałem na fitness, zarabiam tak na życie, ale ten wojowniczy pierwiastek dalej we mnie jest. Kiedy pojawiła się oferta z KSW, poczułem się tak, jakby spełniło się moje marzenie" - przyznał Erko Jun w rozmowie z reportem MMA Rocks.

28-latek zmierzy się niebawem z Tomaszem Oświecińskim, w jednej z dwóch najgłośniejszych walk KSW 44. Gala odbędzie się 9 czerwca w trójmiejskiej Ergo Arenie, a jej najważniejszym pojedynkiem będzie starcie Mariusza Pudzianowskiego z Karolem Bedorfem.

"Pokażę, że potrafię walczyć. Zobaczycie prawdziwą walką i prawdziwy ból" - odgraża się Erko Jun.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje