Reklama

Idealna siłownia bez wydawania pieniędzy? To możliwe!

Siłownia nie jest nam niezbędna, by odbyć efektywny trening. Wystarczy do tego ciężar własnego ciała /East News

Istnieje doskonały sposób na trening, który nie wymaga skomplikowanego sprzętu i siłowni. Do rzeźbienia naszego ciała wystarczy wykorzystać... nasze ciało. Ćwiczenia, które wykorzystują ciężar ciała są równie efektywne jak plany treningowe w klubach fitness, przekonuje trener Stu Slater.

Nie musisz wychodzić z domu, kupować sprzętu czy karnetów na siłownię, by robić treningi, które sprawią, że będziesz imponować perfekcyjnie wyrzeźbioną sylwetką. Wystarczy, że będziesz robić ćwiczenia, w którym jako obciążenie wykorzystasz masę twojego ciała - przekonuje znany trener personalny Stu Slater.

Reklama

"Trening z wykorzystaniem masy ciała zapewnia wszystkie elementy potrzebne do zmiany sylwetki przy zerowym koszcie. Do tego jest możliwy do zrobienia zawsze i wszędzie. To łatwy, niewymagający nadmiernej ilości czasu praktyczny i bardzo efektywny trening" - mówi na łamach "Vogue".

Slater krytycznie podchodzi do mody na przeróżne maszyny treningowe, które pozwalają na szybkie rzucanie sobie wyzwania i równoczesne śledzenie postępów . Podkreśla, że nasze ciało może finalnie okazać się najlepszą maszyną do treningu, który pozwoli rozwinąć zaufanie do własnej siły, umiejętności i sprawności.

"To najlepszy sposób na zdobycie zaufania do twojego ciała. Im szybciej uświadomimy sobie, że jesteśmy maszyną, która się naprawia, tym lepsi i silniejsi będziemy fizycznie i psychicznie " - wyjaśnia Slater.

Przykłady prostych ćwiczeń z wykorzystaniem masy ciała to pompki, przysiady, brzuszki i podnoszenie nóg w pozycji leżącej. Te ruchy są uważane za złoty standard każdego treningu, ponieważ angażują większość mięśni ciała. Choć Slater jest zwolennikiem treningu z wykorzystaniem ciężaru ciała, nie deprecjonuje siłowni.

"Jeśli masz problemy z podciąganiem się, poszukaj maszyn, które pomogą ci przejść przez początkową fazę, np. takie, które pozwolą wzmocnić biceps" - radzi.

Przyznaje również, że każde z pozoru łatwe ćwiczenie, np. przysiady, można urozmaicić i utrudnić, w sposób, który będzie stanowił dla nas wyzwanie. Zachęca również do uzupełniania takich treningów o trening kardio, bieganie, jazda na rowerze czy na maszynie do ćwiczeń wysiłkowych, bo one pozwalają utrzymać lub zwiększyć wytrzymałość układu sercowo-naczyniowego.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje