Dieta pudełkowa – który wariant sprawdzi się u Ciebie?

Przyglądając się ofertom firm cateringowych można łatwo zauważyć, że panuje w nich pewien schemat. Mianowicie większość dostawców oferuje te same warianty. Warto więc przyjrzeć im się bliżej.

Fit catering w wersji optimal

Wersja optimal może być różnie nazywana. Można jednak przyjąć, że jest to wariant przeznaczony dla wszystkich tych którzy odżywiają się w pewnym sensie normalnie. Nie borykają się z żadnymi alergiami pokarmowymi, a ich przekonania nie zabraniają im spożywania np. mięsa. Optimal oznacza również, że będzie to fit catering zawierający taką ilość kalorii, która będzie odpowiadała dziennemu zapotrzebowaniu osoby chcącej utrzymać swoją wagę i która nie ćwiczy intensywnie. Nie ma wątpliwości, że jest to opcja wybierana najczęściej. Zwłaszcza, że niektóre firmy pozwalają swoim klientom wprowadzać do niej małe modyfikacje. Będzie to np. ograniczenie jakiegoś rodzaju kaszy, czy dodatku orzechów. Oczywiście takie zmiany muszą być w granicach rozsądku, nie powinny one diametralnie wpływać na założenia danej diety pudełkowej.

Dieta z dostawą do domu w wersji dla wegetarian i wegan

Już na samym początku należy wyjaśnić, że wegetarianie i weganie to nie jest to samo pojęcie. Nie można ich używać naprzemiennie jak często jest to robione. Dlaczego? Otóż między tymi dwoma grupami, które nota bene ciągle rosną w siłę jest znacząca różnica. Mianowicie weganie są najbardziej restrykcyjną grupą wegetarian. Ci drudzy akceptują produkty pochodzenia zwierzęcego np. mleko krowie czy miód pszczeli. Natomiast weganie absolutnie są temu przeciwni. Jedni i drudzy za to nie spożywają mięsa. Jednak z racji pierwszej różnicy bardzo dokładnie należy sprawdzać przykładowe menu i opisy danej diety. Często stosowane określenie vege jest bowiem na wyrost i odnosi się ono do diet, w której składzie są produkty pochodzenia zwierzęcego, w tym nabiał. Tak czy inaczej takie rozwiązanie z pewnością powinny rozważać osoby, które chcą zrezygnować z jedzenia mięsa, a w zamian zacząć przyjmować dobrze zbilansowane posiłki składające się głównie z owoców i warzyw. Jest to bardzo zdrowy wariant, który samodzielnie ciężko uzyskać.

Dieta pudełkowa - wersja dla osób intensywnie trenujących

Na stronach producentów znaleźć można zazwyczaj również wariant dla osób które intensywnie trenują. Jaka jest jego najważniejsza cecha? Mianowicie ma to być opcja, która będzie potrafiła zapewnić stały dopływ energii, który pozwoli na wykonywanie ćwiczeń, a także normalne funkcjonowanie bez uczucia głodu i związanego z nim zmęczenia. Oznacza także, że treningi powinny stać się bardziej wydajne, ponieważ organizm będzie potrafił im sprostać. Warto jednak zauważyć, że najczęściej taka dieta zawiera w swoim składzie mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Ale wegetarianie i weganie również prowadzą aktywny tryb życia, co więc z nimi? Niektóre firmy oferują swoim klientom warianty diety pudełkowej, które można dostosować do siebie poprzez ustawienie kaloryczności posiłków. Dzięki temu dostarczane dania są zgodne nie tylko z przekonaniami, ale również prowadzanym trybem życia.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje