Reklama

5 miejsc na męski wypad zimą

Za oknem śnieg i mróz, a wszyscy dookoła marzą tylko o powrocie ciepłych dni. Nie oznacza to jednak, że musisz siedzieć w domu. Zima to idealna pora, aby wyrwać się z "kieratu" i uciec na męski weekend za miasto!

Męski wypad przeważnie kojarzy się z cieplejszą porą roku. Rezygnując z krótkich wycieczek w okresie zimowym możesz sporo stracić. Gdy nadejdzie lato pozostaną ci niesamowite wspomnienia, do których będziesz wracał przeglądając zimowe fotografie. Jakie atrakcje warto wziąć pod uwagę, gdy temperatura jest poniżej zera?

Mazury nie tylko latem

Reklama

Weekend na jeziorze, żaglówki i mnóstwo komarów - z tym głównie kojarzą się Mazury Latem to miejsce jest wręcz oblegane przez turystóów, jednak także zimą można tam przeżyć niesamowite, bardziej ekstremalne chwile.

Nawet, jeśli nigdy wcześniej nie słyszałeś o bojerach, nie zastanawiaj się - od razu zwołuj swoich kumpli i ruszajcie na Mazury! Bojery są doskonałym, zimowym zamiennikiem dla tradycyjnych żaglówek. Ślizganie się po zamarzniętym jeziorze wymaga dużo więcej wprawy niż sterowanie jachtem. Jesteś gotowy podjąć wyzwanie? Przyjaciołom, którzy nie zdecydowali się na wyjazd, pokaż, co stracili. Wideo dokumentujące wasz wypad na pewno sprawi, że pożałują swojej odmowy. W czasie dobrej zabawy, nie ma chwili, by rozstawiać statyw i podpinać kamerę. Dlatego weź z sobą aparat, który ma 5-osiowy, wbudowany system stabilizacji obrazu, dzięki czemu nawet na najbardziej szalonych ujęciach wideo nie będzie drgań. Pamiątkowy filmik powinien być w dobrej jakości, zwróć więc uwagę, czy aparat, który masz, pozwala na nagrywanie w najwyższej jakości standardzie 4K. Warto by miał też odpowiedni procesor obrazu, który pozwala na wykonanie dobrej jakości fotek nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych.

Zimowa strzelanina

Jeśli lubisz od czasu do czasu pograć w paintball, zima nie powinna stanowić dla ciebie przeszkody. Wielu nie wyobraża sobie gry w tak ciężkich warunkach. Wolą siedzieć przy kominku i z nostalgią wspominać dobre rozgrywki, czy przeglądać stare zdjęcia. Strzelanie w czasie mrozu to rozrywka dla prawdziwych twardzieli.

Paintball zimą wymaga dużo dokładniejszego przygotowania niż latem. Należy dobrze zadbać o broń, by ujemna temperatura nie spowodowała problemów z rozprężeniem dwutlenku węgla, a wilgoć i mróz nie uszkodziły kulek z farbą. Również wybór miejsca nie jest tak prosty, jak w przypadku wiosenno-letnich rozgrywek. Idealnie sprawdzą się miejscówki z zabudowaniami, które można wykorzystać do ukrycia się. Jednak nawet mając gotowe kryjówki, strzelanie w zimowym pejzażu będzie wymagało od was sporych umiejętności taktycznych. W trakcie gry nie ma czasu na studiowanie odpowiedniego kadru. Warto mieć aparat, który pozwoli na zrobienie serii zdjęć w dobrej jakości nawet w trudnych okolicznościach i w ruchu. Taki, w którym tryb AUTO sam precyzyjnie dostosuje wszystkie ustawienia do panujących warunków. Dobrze też, by aparat był mały, lekki i można było go zarzucić na ramię.

Weekend na stoku

Wielu mężczyzn nie wyobraża sobie zimy bez wyjazdu na narty czy snowboard. Nawet jeśli pogoda w Polsce nie nastraja do szusowania na stokach, zawsze możesz wybrać się na przedłużony weekend w góry za granicę. Słowacja, Austria czy Włochy mają wiele do zaoferowania amatorom białego szaleństwa.

Nigdy nie próbowałeś jazdy na nartach? Nic nie stoi na przeszkodzie, byś w tym roku rozpoczął swoją przygodę z tym sportem. Znajdź łagodny stok i spróbuj swoich sił w narciarstwie. Motywacja kolegów szybko pozwoli ci załapać o co w tym chodzi. Dokumentuj swoje pierwsze szusy zdjęciami. Jeśli chcesz na bieżąco informować najbliższych o swoich postępach, użyj aparatu z budowanym modułem Wi -Fi i odpowiednią aplikacją pozwalającą na  udostępnianie zdjęć czy filmów (np.OI.Share) bez korzystania z komputera.

Wypad w góry

Góry zimą to nie tylko ośnieżone stoki do szusowania na nartach. To także idealne miejsce na męską wędrówkę. Zanim jednak wyruszysz zdobywać ośnieżone szczyty powinieneś się dobrze do tego przygotować.

Przede wszystkim pamiętaj, że wychodząc zimą w góry musisz liczyć się z bardzo trudnymi warunkami. Nie wszystkie szlaki będą dostępne, a w niektórych miejscach możesz mieć spore problemy z przejściem, dlatego zanim podejmiesz decyzję o pieszej wędrówce sprawdź aktualne warunki i wypożycz solidny sprzęt. Zmęczenie na pewno wynagrodzi ci ciepła, domowa zupa zjedzona w górskim schronisku i piękne zdjęcia, którymi będziesz mógł pochwalić się w mediach społecznościowych. Sam wiesz, że zima w górach to doskonały temat na fotoreportaż. Jeśli już pokonałeś trudy górskiej wędrówki, brnąc w śniegu, nie zepsuj starań beznadziejnymi fotkami. Weź aparat, który sprosta zadaniu pokazania całego piękna i majestatu grani. Dobrze, by miał szybki autofocus, który pozwala na błyskawiczne ustawienie  ostrości i uchwycenie wyjątkowych chwil. Najnowsze systemy ustawiania ostrości posiadają wiele punktów AF, więc ostrość można ustawić w zasadzie w dowolnym miejscu na ekranie. Jeśli chcesz zrobić zdjęcie padającego śniegu, płynących po niebie chmur czy wspinających się kolegów, sprawdź, czy twój aparat ma funkcję ciągłego autofocusu wykrywającego ruch. Chcesz zrobić malownicze zdjęcie jak z zimowej pocztówki?  Niektóre aparaty mają w swoich ustawieniach wiele artystycznych filtrów, które zwiększają kontrast, redukują nasycenie i zmienia charakter fotografii.

Może nad morze?

Wszyscy wiedzą, że nad polskim morzem nawet latem ciężko jest o dobrą pogodę. Wybierając się tam w środku zimy raczej nie masz co liczyć na idealne warunki do odpoczynku. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zamiast tego wybrać się gdzieś, gdzie jest nieco cieplej.

Gdy w Polsce temperatura jest sporo poniżej zera, warto rozważyć krótki wypad w rejony, gdzie termometr wskazuje kilkanaście stopni na plusie. Nie musisz wydawać grubych tysięcy na lot w dalekie kraje. Nawet w Europie znajdą się miejsca, w których w styczniu średnia temperatura dobija do 17 stopni, jak na przykład portugalskie Algarve czy włoska Sycylia. To wciąż za mało, by zażywać długich kąpieli w morzu, jednak wystarczająco, żeby złapać trochę słońca i naładować baterie.

W zimowe wieczory prawdopodobnie marzysz wyłącznie o siedzeniu w ciepłym domu z dobrą książką i rozgrzewającą kawą, jednak nadszedł czas, by to zmienić. Krótki męski wypad pozwoli ci nabrać energii, by zwalczyć sezonowe lenistwo. Przekonaj się, że zimowe wycieczki wcale nie muszą być nudne. Zachowaj niesamowite wspomnienia na fotografiach i wracaj do nich, gdy tylko dopadnie cię zły humor!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje