PUMA InCycle: Ubrania przyjazne środowisku

Marka PUMA wychodząc naprzeciw problemom z jakimi boryka się planeta Ziemia radykalnie zmieniła strategię swojego działania. Stała bardziej przyjazna dla przyrody wprowadzając surowe wymagania chroniące środowisko na każdym etapie produkcji i funkcjonowania firmy, oferując min. nową kolekcję produktów PUMA InCycle, które w stu procentach nadają się do recyklingu, wyprodukowane zostały w oparciu o zasady Fair Trade i stworzone w oparciu o biodegradowalne ekomateriały.

- PUMA InCycle to Kolekcja powstała w całości z surowców wtórnych. Produkty z kolekcji PUMA InCycle stanowią milowy krok w produkcji poprzez ograniczanie negatywnego oddziaływania na środowisko. Kultowe buty PUMA Basket oraz t-shirt PUMA Basket, które zostały przedstawione w ramach pionierskiego projektu w 2012 roku spotkały wielu swoich zwolenników na świecie, a wyniki ich sprzedaży mówią same za siebie - wiarygodnie pokazują zainteresowanie eco-produktami w porównaniu do ich konwencjonalnych odpowiedników" - komentuje Reiner Hengstmann, Global Director of PUMA Safe.

Reklama

Kolekcja PUMA InCycle to owoc z podróży doświadczeń z zakresu przetwarzania surowców wtórnych. PUMA blisko współpracuje z EPEA (Environmental Protection Encouragement Agency), współtworząc kolekcję, której misją jest stworzenie kolekcji spełniającej wyśrubowane kryteria prestiżowego Instytutu Innowacji "Cradle to Cradle" dla ekologicznych i zaawansowanych technologiczne produktów.

Wszystkie produkty z tej kolekcji posiadają certyfikat tego instytutu, którego misją jest zapewnienie ciągłej poprawy jakości przy tworzeniu bezpiecznych i ekologicznych produktów. Instytut Innowacji "Cradle to Cradle" stworzył bardzo rygorystyczny program certyfikacji produktów według pięciu podstawowych i głównych zarazem czynników podczas produkcji:

  1. korzystanie z materiałów bezpiecznych dla środowiska i uważanych za zdrowe
  2. projekty oparte na wykorzystaniu starych materiałów pochodzących z recyklingu czy kompostowania
  3. wykorzystanie energii odnawialnej oraz redukcja zużycia dwutlenku węgla w procesie produkcji
  4. rozsądne gospodarowanie zasobami wodnymi
  5. zasada Fair Trade w handlu

"Jesteśmy zachwyceni, że tak potężna marka jak PUMA zdecydowała się na współpracę z Instytutem Innowacji "Cradle to Cradle" - komentuje Bridgett Luther, Prezes Instytutu. Kolekcja PUMA InCycle podnosi poprzeczkę w branży odzieżowej, dodatkowo daje konsumentom wartość dodaną w postaci świadomości, iż produkty, które nabyli mają pozytywny wpływ na środowisko naturalne - produkty, które ulegają biodegradacji oraz mogą być zwracane z powrotem jako cenny surowiec wtórny.

Biodegradowalne produkty z kolekcji PUMA InCycle

Produkty biodegradowalne to takie, które ulegają naturalnemu rozkładowi, w tym z włókien organicznych bez toksycznych substancji chemicznych oraz przestrzegają surowych międzynarodowych standardów w tym zakresie. Gwarantuje to ograniczenie szkodliwego wpływu procesu produkcji na środowisko.

Zgodnie z koncepcją InCycle, t-shirt PUMA Basket nadaje się w pełni do przemysłowego kompostowania po zakończeniu życia produktu. Torba PUMA Shopper wykonana jest z materiałów, które wszystkie mogą być ponownie użyte w procesie produkcji nowego produktu.

Górna cholewka kultowych butów PUMA Basket  została wykonana z  mieszanki bawełny i lnu, natomiast podeszwa składa się z biodegradowalnego plastiku APINATbio © - plastik ten rozkłada się do swoich części składowych, do naturalnej próchnicy, która z powodzeniem może wrócić do ekosystemu.

Produkty z recyklingu z kolekcji PUMA InCycle

W skład kolekcji w całości pochodzącej z surowców z recyklingu wchodzą: kultowa bluza PUMA Track Jacket, spodnie PUMA Track Pants oraz plecak PUMA Backpack.

Bluza i spodnie wykonane w 100% z poliestru pochodzącego z przetworzonych surowców wtórnych, nadającego się do całkowitego recyklingu. Są nie tylko kolorowe, modne i w pełni oddychające, ale także użyteczne, bo chronią nasze środowisko przed globalnym zaśmieceniem.                

Plecak PUMA Backpack wykonany jest z polipropylenu, który można z powodzeniem ponownie wykorzystać chociażby do produkcji kolejnych, nowych plecaków.

W celu zgromadzenia jak największej ilości odpadów firma PUMA wprowadza w swoich sklepach specjalne pojemniki, do których będzie można wrzuć swoje stare, niechciane buty, akcesoria czy odzież. Program PUMA “Bring Me Back" wchodzi w skład globalnej strategii marki, która ma na celu zachęcenie konsumentów do działań z zakresu recyklingu. Konsumenci oddają swoje stare, niechciane rzeczy, które są następnie przetwarzane oraz używane ponownie w procesie tworzenia surowców lub gotowych produktów.

Tą inicjatywą marka PUMA przyczynia się do ochrony środowiska poprzez przetwarzanie odpadów w procesie recyklingu i tworzenia zupełnie nowych. Strategia ta i wysiłek w nią włożony do kolejny krok w kierunku długoterminowego celu jakim jest przetwarzanie surowców wtórnych i ochrona środowiska.

Kolekcja PUMA InCycle będzie dostępna w wyselekcjonowanych sklepach PUMA  na terenie kraju w marcu 2013 oraz w sklepie internetowym na puma.com

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: recykling | ochrona środowiska | puma | plecak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy