Prawdziwy facet nie boi się kosmetyczki

Skóra mężczyzny zdecydowanie różni się od skóry kobiety. Prezentujemy zatem kilka ważnych informacji, które pomogą ci odpowiednio o nią zadbać. Zobacz też filmik!

Mężczyźni są szczęściarzami, bo ich skóra później się starzeje, przez co przez dłużej pozostaje elastyczna i jędrna. To wynik tego, że warstwa rogowa jest średnio o 25 proc. grubsza niż u kobiet. Zawiera też więcej kolagenu i elastyny.

Panowie później, ale i gwałtowniej się starzeją

Dopiero w okolicach 35. roku życia rozpoczyna się proces starzenia u panów. Wtedy jednak oznaki upływającego czasu są zdecydowanie bardziej widoczne i bardzo szybko postępują. Zmarszczki robią się dużo głębsze niż u kobiet. Zwłaszcza, jeśli chodzi o okolice oczu i czoła. Panowie bardzo często mają też problem z podwójnym podbródkiem, opadającymi powiekami, jak również z opuchnięciem okolic oczu.

Reklama

Skóra faceta jest problematyczna

Skóra panów ma skłonność do rozszerzonych porów. Wynika to z faktu, że organizm mężczyzny produkuje więcej testosteronu, który jest odpowiedzialny za wydzielanie dwukrotnie większej ilości łoju, niż ma to miejsce u kobiet. Problem z nadmiernym wydzielaniem sebum zwiększa skłonność do tworzenia stanów zapalnych i do częstego przetłuszczania się cery. Cera mężczyzn narażona jest również na podrażnienia, które są wynikiem golenia. Ta systematyczne wykonywana czynność pozbawia skórę tłuszczu i wilgoci. Jak zatem dbać o skórę twarzy, by pozostała jak najdłużej młoda i czysta? Porad udziela Sylwia Kądzielawa, kosmetolog z centrum kosmetyczno-dermatologicznego Dermed.

Zadbaj o swoją cerę!

- Skóra mężczyzn jest bardziej narażona na zmiany atmosferyczne. Przez lata poddawana torturom golenia, często narażona na działanie zimna, słońca, wiatru czy dymu papierosowego może stać się bardziej wrażliwa - twierdzi nasza rozmówczyni. - Nie smarując twarzy kremem, panowie popełniają poważny błąd. Należy dbać o nią stosując produkty o lekkiej, nietłustej konsystencji, o właściwościach nawilżających, łagodzących, odżywczych i dotleniających. Codzienna dawka kremu jest konieczna!

-Tym bardziej, że przemysł kosmetyczny dostarcza stosunkowo szeroki wybór kosmetyków do domowej pielęgnacji skóry twarzy. Preparaty dla panów są tak dobrane, by ich nie zniechęcały. Zazwyczaj mają lekką, beztłuszczową konsystencję, która nie zostawia tłustego filmu na skórze. Tłustego efektu kremu większość mężczyzn po prostu nie znosi.

- Oprócz domowych zabiegów mężczyzna powinien korzystać z zabiegów kosmetycznych dostosowanych do potrzeb jego skóry - mówi Kędzielawa. - Nie powinien się zatem wstydzić wizyty u kosmetyczki.

Nowa moda na botoks wśród panów!

Na szczęście coraz więcej panów przełamuje wstyd i pojawia się w gabinecie kosmetycznym. Co więcej, oprócz zabiegów oczyszczających, decyduje się na zabiegi typowo pielęgnacyjne.

U mężczyzn sprawdzają się zabiegi nawilżająco - dotleniające, po których skóra wygląda świeżo i jest rozświetlona. Coraz więcej panów przychodzi do gabinetu na zabiegi typowo przeciwzmarszczkowe. Panowie lubią zabiegi przy użyciu urządzenia, które nie zajmują dużo czasu, a efekty są widoczne już po pierwszym razie.

Ostatnio dużym zainteresowaniem wśród mężczyzn cieszy się zabieg mezoterapii bezigłowej. Stanowi on nowy sposób wprowadzania substancji aktywnych w leczeniu zmarszczek, wiotkości skóry czy też przebarwień. Jak to działa?

- Zabieg mezoterapi bezigłowej zwiększa przepuszczalność skóry dzięki zaawansowanej technologii, wykorzystującej zjawisko elektroforoporacji - tłumaczy Sylwia Kądzielawa. Zwiększenie przepuszczalności warstwy rogowej ułatwia dostęp składników funkcjonalnych do głębszych warstw skóry, gdzie zachodzą mechanizmy naprawcze. Jest to metoda nieinwazyjna, szybka i bezpieczna - przekonuje kosmetolog. Jest to zabieg, który pozwala odżywić skórę i opóźnić procesy starzenia. Maseczki też cieszą się dużą popularnością wśród mężczyzn. Zawsze dostosowujemy je do indywidualnych potrzeb cery.

To może zaskakujące, ale coraz więcej panów decyduje się na zabiegi botosem, by zredukować głębokie zmarszczki na czole i usunąć zwisające fałdy nosowo-policzkowie.

- O pielęgnację skóry twarzy zaczynają dbać już nastolatkowie, szczególnie wtedy, gdy zaczyna się u nich problem z trądzikiem - mówi kosmetolog. - Są to osoby z reguły przyprowadzane przez rodziców.

Panowie w 18. roku życia sami decydują się na przyjście do gabinetu kosmetycznego. Na ogół decydują się na zabiegi oczyszczające, poszerzone o pielęgnację. Okres ten szczególnie związany jest z balem maturalnym, do którego starannie się przygotowują.

Bardziej dojrzali panowie to 30 i 40-latkowie i powyżej. Oni przychodzą już na zabiegi typowo pielęgnacyjne, relaksujące i dotleniające. To oni coraz częściej decydują się na odmładzająca dawkę botoksu.

Mężczyźni się kamuflują

- Mężczyźni nie robią sobie, jak to w zwyczaju mają panie, makijaży, a raczej kamuflaże - śmieje się Kędzielawa. - Widzę to po większym ich zainteresowaniu kosmetyką kolorową, czyli delikatnymi podkładami, albo kremami do skóry tłustej, które są delikatnie zabarwione. Jest to obecnie bardzo modny sposób tuszowania niedoskonałości cery. Po te produkty mężczyźni sięgają naprawdę często. I bardzo dobrze. Estetyczny wygląd to podstawa!

Wydepilowany brzuszek, wyregulowane brwi

Panowie bardzo często proszą o laserowe zabiegi depilujące plecy, tors i brzuch.

- Ale nie da się osiągnąć takich efektów jak u kobiet - bo włosy w tych miejscach są zazwyczaj zbyt gęste - zastrzega nasza rozmówczyni. - Nie sposób więc usunąć ich w całości. Najczęściej więc skutecznie przerzedzamy owłosienie.

Jak wynika z doświadczeń Sylwii Kędzielawy, panowie regulują sobie również brwi, baczki, likwidują meszek na policzkach.

Porad udzieliła Sylwia Kądzielawa, kosmetolog z centrum kosmetyczno-dermatologicznego Dermed

Opr. MT

Zobacz film:

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy