Niebezpieczny eksperyment: 7 niewinnych i 60 dni w więzieniu

Sprawy w tym więzieniu wymknęły się spod kontroli i trzeba było poczynić odpowiednie kroki. Siedmiu niewinnych uczestników zostało osadzonych w więźniu w ramach nowego, niebezpiecznego eksperymentu społecznego w jednej z najcięższych placówek tego typu w Ameryce.

W “60 dniach w więzieniu" śledzimy losy siedmiu niewinnych uczestników, którzy poznają od środka niebezpieczne środowisko więzienia w hrabstwie Clark, w Jeffersonville w stanie Indiana. Dyrekcja więzienia chce odkryć problemy, z jakimi boryka się placówka i dowiedzieć się, co naprawdę dzieje się za kratkami.

W odpowiedzi na niedawne afery korupcyjne, do jakich doszło w więzieniu, szeryf Jamey Noel opracował program, w ramach którego siedmioro uczestników spędzi wśród osadzonych 60 dni, nie zdradzając swojej tajemnicy ani strażnikom, ani współwięźniom, ani personelowi.

Reklama

Pracujące przez całą dobę kamery śledzą to, co faktycznie dzieje się w więzieniu, aby ujawnić jego wewnętrzne problemy i przybliżyć widzom nieznane im, przerażające środowisko. “60 dni w więzieniu" w szczery sposób ukazuje życie za kratkami, widziane oczami osób, które nigdy nie zostały skazane ani nie odsiadywały wyroku.

- Po objęciu urzędu, wiedziałem, że moje więzienie ma problemy i byliśmy zmuszeni szybko odzyskać nad nim kontrolę. Zrozumieć to, co dzieje się w więzieniu można było jedynie poprzez osadzenie w nim niewinnych uczestników, tak by mogli dostarczyć obiektywnej opinii na temat jego funkcjonowania. Ci dzielni ochotnicy pomogli nam określić jego najpoważniejsze problemy, takie, których tajni strażnicy nie byliby w stanie dostrzec - opowiada szeryf Jamey Noel, kierujący więzieniem.

O więzieniu w Clark

W więzieniu w hrabstwie Clark osadzonych jest około 500 więźniów. Wśród nich są zarówno skazani za handel narkotykami, osoby wcześniej niekarane jak i odsiadujący wyrok za zabójstwo pierwszego stopnia. Przez kilkanaście odcinków kamery zamontowane w więzieniu śledzą każdy krok uczestników programu, wybranych osobiście przez szeryfa Jamey’a Noela.

Każdy z uczestników wziął udział w programie z innych powodów, ale łączy ich chęć lepszego zrozumienia systemu, tego jak działa i jaki wpływ wywiera na psychikę więźnia. Szeryfowi towarzyszy dyrektor służby więziennej i rzecznik prasowy więzienia, Scottie Maples, który pomógł przygotować uczestników do udziału w programie.

Uczestnicy

1.      Maryum - pracowniczka socjalna, córka Muhammeda Aliego, walczy z przemocą gangów

2.      Zac - były członek Marines ma nadzieję, że to doświadczenie pomoże mu osiągnąć cel, jakim jest praca w charakterze agenta DEA

3.      Tami - policjantka, mająca za sobą aresztowanie setek ludzi, pragnie lepiej zrozumieć, jak wygląda życie za kratkami. Dorastała w rodzinie zastępczej, mogła wylądować w więzieniu podobnie jak jej brat, chce więc wziąć udział w programie, aby lepiej dostrzec odmienność ich losu

4.      Jeff - od wielu lat chce zostać wychowawcą więziennym. Czuje, że to doświadczenie pomoże mu przygotować się do kolejnych wyzwań

5.      Isahiah - kiedy jego starszy brat trafił do więzienia, poczuł, że utracił część siebie. Chce doświadczyć tego czego doświadcza jego brat

6.      Robert - nauczyciel, chce wykorzystać to doświadczenie, aby uświadomić swoim uczniom konsekwencje ich wyborów

7.      Barbra - żona wojskowego i matka dwójki dzieci uważa, że więźniom żyje się zbyt łatwo i chce bezpośrednio doświadczyć życia za kratami.

Dwugodzinna premiera serii "60 dni w więzieniu" już w poniedziałek, 18 kwietnia o godz. 22:00 na kanale CI Polsat. Kolejne odcinki w poniedziałki od 25 kwietnia o godz. 23:00 

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy