Komiksy na marzec: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, Batman i X-Men

Komiksowa wiosna zapowiada się gorąco! Przyglądamy się najciekawszym nowościom, które trafią na polski rynek nakładem wydawnictwa Egmont.

Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, tom 1

Pierwszy zbiorczy tom komiksowej adaptacji powieści Millennium, której autorem jest szwedzki pisarz Stieg Larsson. Album zawiera dwa tomy francuskiego wydania.

Dziennikarz śledczy Mikael Blomkvist przegrywa proces z wpływowym przedsiębiorcą Wennerströmem. Jest to nie tylko jego osobista porażka, ale także potężny cios dla miesięcznika "Millennium", którego Blomkvist jest współwłaścicielem. Szybko jednak dostaje szansę na odbudowę wizerunku zawodowego i zdobycie wsparcia dla pisma, kiedy zjawia się u niego pewien adwokat z dość nietypowym zleceniem.

Tak rozpoczyna się śledztwo, które doprowadzi Mikaela do krwawych tajemnic od dziesięcioleci skrywanych przez jedną z najbogatszych rodzin Szwecji. Równolegle toczy się wątek uznawanej za chorą psychicznie i nieprzystosowaną społecznie Lisbeth Salander, młodej pracownicy prywatnej firmy detektywistyczno-ochroniarskiej. Drogi tych dwojga bohaterów w końcu się połączą, aby doprowadzić do mrocznego finału...

Reklama

Autorami serii są Sylvain Runberg, urodzony w 1971 roku belgijski scenarzysta kilkudziesięciu serii kryminalnych, historycznych i fantastycznych (m.in. znanej w Polsce trylogii Konungowie) oraz José Homs, hiszpański rysownik (rocznik 1975) znany z ilustracji do kilku cykli, w tym komiksu fantasy Red Sonja, stworzonego na podstawie prozy Roberta Howarda.

X-Men: Mordercza geneza

Czasem historie, znane nam od lat, kryją w sobie mroczne tajemnice, które wypływają na powierzchnię w najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach. Niedługo po wydarzeniach z sagi Ród M, gdy na Ziemi pozostało niespełna dwustu mutantów, wychodzą na jaw fakty z przeszłości, które wstrząsają w posadach ich światem.

Twórcami tej historii są czterokrotny laureat Nagrody Eisnera, scenarzysta Ed Brubaker (Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, Tajni Avengers) oraz rysownicy Trevor Hairsine (Kapitan Ameryka, Ultimate Six) i Pete Woods (Deadpool, Excalibur).

Hawkeye - Moje życie to walka, tom 1

Premierowy tom głośnej, wielokrotnie nagradzanej (m.in. Nagrodą Eisnera czy Harveya) serii komiksowej, w której przyglądamy się codziennemu życiu najnormalniejszego z Avengers. Clint Barton, czyli tytułowy Hawkeye, nie ma żadnych supermocy - po prostu jest świetnym łucznikiem. Jak więc wygląda jego życie poza misjami supergrupy? Gdzie mieszka, z kim się przyjaźni, jak trenuje?

Autorzy komiksu Hawkeye: Moje życie to walka to scenarzysta Matt Fraction (The Immortal Iron Fist, Uncanny X-Men) oraz rysownicy David Aja (Daredevil, The Immortal Iron Fist), Javier Pulido (The Incredible Hulk, The Amazing Spider-Man) i Alan Davis (ClanDestine, Excalibur).

Thunderbolts - Bez litości, tom 4

Po wydarzeniach z sagi Nieskończoność i utracie swojej łodzi podwodnej zespół Thunderbolts musi przegrupować się i na nowo ustalić priorytety. Najbardziej palącym problemem jest rozwiązanie sprawy Mercy - niebezpiecznej nadprzyrodzonej istoty, która towarzyszy grupie, ale staje się coraz większym zagrożeniem. By się jej pozbyć, Thunderbolts są gotowi udać się (dosłownie) do piekła. A to dopiero początek przetasowań w składzie grupy.

Autorzy tego tomu przygód Thunderbolts to scenarzysta Charles Soule (Daredevil, Śmierć Wolverine’a) i rysownicy Carlo Barberi (Amazing Spider-Man, Guardians of Infinity), Kim Jacinto (Venom, Uncanny Inhumans) i Paco Diaz Luque (Scarlet Spiders, Solo).

Avengers -  Dostosuj się lub zgiń, tom 5

Najważniejszy zespół ziemskich superbohaterów staje przed kolejnymi wyzwaniami. W pierwszym pomaga im Iron Man z przyszłości, w drugim naprzeciwko Avengers stają Avengers z innego świata. Czy ci inni są równie prawi i uczciwi? Czy chcą służyć ludzkości, czy nią władać? I czy na pewno da się jednych odróżnić od drugich?

Twórcy tego tomu to scenarzysta Jonathan Hickman (Secret Warriors, Fantastic Four, New Avengers) i hiszpański rysownik Salvador Larroca (X-Treme X-Men, Ghost Rider).

Harley Quinn - Cmok, cmok, bang, dziab!, tom 3

Trzeci tom przygód Harley Quinn, jednej z najpopularniejszych superbohaterek ostatnich lat.

Praca psychiatry, zarządzanie kamienicą pełną wymagających lokatorów i rozbrykanych zwierząt, regularne starty w zawodach wrotkarskich i początki nowego romansu pozostawiają Harley Quinn niewiele czasu na czynienie dobra. Bohaterka postanawia zatrudnić ekipę asystentek!

Proces rekrutacji będzie bardzo trudny... i krwawy.

A to jeszcze nie wszystko! W tym tomie Harley włamuje się do Azylu Arkham, by uratować swą najlepszą przyjaciółkę Poison Ivy. Zadurza się po uszy w przystojnym milionerze Brusie Waynie i wprawia wszystkich w dość szczególny świąteczny nastrój.

Uwielbiana przez wszystkich świruska kontynuuje przygody w wielkim mieście w tomie autorstwa uznanych twórców: Amandy Conner i Jimmy’ego Palmiottiego oraz rysowników Chada Tardina i Johna Timmsa.

Batman - Waga superciężka, tom 8

Ósmy tom sagi o obrońcy Gotham City.

Po starciu z Jokerem Mroczny Rycerz zaginął i został uznany za zmarłego. Teraz na Jimie Gordonie, byłym komisarzu policji, spoczywa obowiązek kontynuowania misji Batmana. I nie ma mowy o prostym naśladownictwie.

Po pierwsze, Jim patroluje miasto nie w tradycyjnym stroju, a w olbrzymiej, zaawansowanej technologicznie zbroi. Po drugie, nowy Batman nie jest kolejnym samozwańczym obrońcą prawa, lecz oficjalnym, współpracującym z policją przedstawicielem służb miejskich. Po trzecie, Mroczny Rycerz nie opiera swojej działalności na zasobach Bruce’a Wayne’a, lecz na wielomilionowym budżecie zapewnianym przez firmę Powers International.

Czy taki wizerunek będzie pasował Gordonowi? Czy wystarczy mu mocno ograniczona swoboda działania? Sam się o tym przekona, kiedy w Gotham pojawi się tajemniczy pan Bloom, superzłoczyńca, który planuje nadzwyczaj niebezpieczne działania...

Głów nymi twórcami serii są dwaj amerykańscy autorzy: popularny pisarz, wykładowca pisarstwa i scenarzysta Scott Snyder (Amerykański Wampir, Swamp Thing) oraz Greg Capullo, ilustrator komiksów (Spawn, X-Force) i projektant postaci do filmów animowanych (Ministranci, Spawn).

Jonah Hex, Tylko zacni umierają młodo, tom 4

Jonah Hex, były żołnierz Konfederacji, a obecnie łowca nagród, niewiele ma ludzkich uczuć, za to celne oko i nieposkromiony apetyt na złoto, które zgarnia za głowy poszukiwanych przestępców... Ten samotnik o oszpeconej twarzy wymierza sprawiedliwość na Dzikim Zachodzie, choć zasady, którymi się kieruje, u niejednego mogą budzić wątpliwości.

Na swej drodze spotyka kobiety zabójczynie, poznaje dziwne wynalazki Thomasa Edisona i budzącą grozę wiedźmę prerii. Nie słucha niczyich rozkazów, a śmierć towarzyszy mu na każdym kroku.

W czwartym tomie serii pojawiają się również postaci Bat Lasha i El Diabla.

Scenarzyści Justin Gray i Jimmy Palmiotti oraz rysownicy Jordi Bernet, Phil Noto i David Michael Beck w tomie Tylko zacni umierają młodo kontynuują tradycję brutalnego spaghetti westernu w sposób interesujący dla współczesnych czytelników.

Y - ostatni z mężczyzn, tom 4

Czwarty tom wyróżnionej trzema Nagrodami Eisnera postapokaliptycznej opowieści słynnego scenarzysty Briana Vaughana.

W 2002 roku dochodzi do katastrofy - umierają wszyscy mężczyźni na Ziemi. Wszyscy oprócz młodego nowojorczyka Yoricka Browna. Ostatni mężczyzna wyrusza w długą wędrówkę, aby odnaleźć w Australii swoją ukochaną. Towarzyszą mu dwie przyjaciółki - tajna agentka i pani naukowiec - ale mimo ich wsparcia Yorick wszędzie musi ukrywać swoją tożsamość, gdyż polują na niego organizacje wywiadowcze, medyczne, kościelne i feministyczne. Jedne chcą go złapać, aby zbadać w celu odnowienia płci męskiej, inne zamierzają go wykorzystać propagandowo lub ustanowić swoim przywódcą, a pozostałe po prostu zabić.

Tymczasem bohater wraz z towarzyszkami dociera do Australii, ale tam okazuje się, że jego narzeczona wyjechała do Europy. Następnie los rzuca Yoricka do Japonii, gdzie prowadzone są zaawansowane badania medyczne, niezwykle ważne dla ustalenia przyczyny wyginięcia mężczyzn...

Scenariusz opowieści napisał amerykański twórca Brian K. Vaughan (Ex-machina, Saga, Runaways), zdobywca aż dziesięciu Nagród Eisnera. Rysunki są dziełem różnych autorów, przede wszystkim kanadyjskiej graficzki i scenarzystki Pii Guerry (Doktor Who, Simpsonowie komiks), mogącej się poszczycić nagrodami Eisnera, Harveya i Shustera.

Corto Maltese, tom 2, Pod znakiem Koziorożca

Drugi tom historii przygodowej będącej największym dziełem włoskiego mistrza komiksu Hugona Pratta.

Gujana Holenderska, 1916 rok. W krajach Ameryki Południowej rozbrzmiewają echa toczącej się w Europie wojny. Poszukiwacz przygód Corto Maltese zostaje poproszony o pomoc w odnalezieniu dokumentów, mających wyjaśnić sekrety zatopionego w starożytności kontynentu Mu. Przy okazji przystojny kapitan wplącze się w rozgrywkę szpiegowską między wywiadem brytyjskim i niemieckim, wyruszy na poszukiwanie skarbu legendarnego pirata Czarnobrodego, a w końcu wyląduje na wysepce, na której mieszka rodzina ściganych bandytów zwanych Gangiem Ewangelistów...

Seria o marynarzu włóczędze i romantycznym awanturniku Corto Maltese rozgrywa się w różnych częściach świata. Corto przeżywa liczne przygody w egzotycznych krainach, wplątuje się w intrygi polityczne, a nawet bierze udział w niezwykłych wydarzeniach o charakterze mistycznym...

Twórcą serii jest sławny włoski scenarzysta i rysownik Hugo Pratt (1927-1995), znany polskiemu czytelnikowi ze znakomitych albumów Indiańskie lato i El Gaucho. Pratt kontynuował prace nad Corto Maltese przez 25 lat, w czasie których stworzył dwanaście obszernych tomów cyklu.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy