​Riding home for Christmas, czyli jak bezpiecznie dotrzeć na wigilijną kolację

Jak poradzić sobie z presją czasu i dotrzeć bezpiecznie na świąteczną kolację? Dać się podwieźć /123RF/PICSEL
Reklama

Przygotowania do Świąt są dla wielu z nas jak prawdziwy maraton lub chociaż bieg na 5 kilometrów... z przeszkodami i boso, dodajmy. Zakupy, porządki, spotkania świąteczne w pracy, szkole, przedszkolu czy z przyjaciółmi. Lubimy magię świąt, ale w pośpiechu łatwo ją zgubić. W końcu ostatnia prosta przed metą to 24 grudnia, czyli Wigilia. Jak poradzić sobie z presją czasu i dotrzeć bezpiecznie na świąteczną kolację? Dać się podwieźć.

Zwłaszcza w dużych miastach poruszanie się w gorącym okresie okołoświątecznym przyprawia zarówno kierowców, jak i pasażerów o większe emocje - niestety, często bynajmniej nie te świąteczne. Według danych INRIX 2018 Global Traffic Scorecard, najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce jest Warszawa. Nietrudno wyobrazić sobie, jak świąteczna gorączka wygląda na ulicach. Dlatego coraz częściej decydujemy się na alternatywę wobec samochodu. Jest przynajmniej 5 powodów, dla których w tym roku też warto zostawić swoje cztery kółka w garażu

Reklama

Zaplanuj swoją podróż odpowiednio wcześniej

Podczas świątecznej gorączki lepiej zaplanować wszystko, co... jest tylko możliwe. Łatwiej powiedzieć, niż zrobić? Z Uberem na pewno prościej. Dzięki funkcji planowania przejazdu możemy zarezerwować kurs z wyprzedzeniem od 30 minut do 30 dni.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczeństwo to jedna z kluczowych kwestii, nad której usprawnianiem Uber nieustannie pracuje. Dlatego platforma oferuje poniższe rozwiązania:

Funkcję Check Your Ride, czyli "Zawsze wiesz, z kim jedziesz"

Późna pora lub ograniczona widoczność - to świąteczny klasyk. Warto, sprawdzić, z kim zamierzamy jechać. Tuż przed przybyciem auta na miejsce, użytkownicy otrzymują powiadomienie push, przypominające im o sprawdzeniu, czy numer tablicy rejestracyjnej samochodu, a także kierowca, są zgodne z informacjami w aplikacji.

Możliwość udostępniania bliskim informacji o przejazdach 

Funkcja udostępniania przejazdu umożliwia przekazanie  znajomym i bliskim (osobom o statusie “zaufanego kontaktu") statusu przejazdu i powiązanych z nim informacji, w tym Twojej lokalizacji. Ma to dwojakie korzyści: 1. Jeżeli spóźniamy się na kolację wigilijną, gospodarze wiedzą, kiedy można nas się spodziewać... a zupełnie poważnie... 2. zwiększamy bezpieczeństwo  przejazdu.

W celu uruchomienia opcji należy przejść w aplikacji do "Ustawień", wybrać opcję "Śledź mój przejazd" i ustawić przełącznik na "WŁ". Następnie można wybrać kontakty, z którymi chcemy podzielić się przejazdem.

Skontaktuj się z kierowcą

Jak pomóc kierowcy w zlokalizowaniu pasażera? Zwłaszcza w zatłoczonych miejscach lokalizacja pasażera może być wyzwaniem. Dzięki możliwości bezpośredniego skontaktowania się z kierowcą, oszczędzamy zarówno jemu, jak i sobie, oczekiwania. W prosty sposób możemy precyzyjnie określić, gdzie się znajdujemy, kontaktując się z nim telefonicznie lub za pośrednictwem wiadomości. Pomocna dłoń to miły gest dla kierowcy w trakcie dnia wykonywania kursów, a także duże ułatwienie dla pasażera.

Dzielenie opłaty ze znajomym

Na czym polega świąteczny nastrój? Na empatii, dzieleniu się. Brzmi górnolotnie, ale sprawdza się w codziennych sytuacjach. Nieraz się zdarza, że chcemy zwrócić zamawiającemu należność za przejazd, a on rzuca zdawkowe "następnym razem Ty zamówisz". Gdyby miało nie być następnego razu, użytkownicy mogą podzielić koszty przejazdu równo między siebie.

Zgubione i Znalezione

Czasem zdarza się sytuacja, w której w pośpiechu zostawimy naszą własność w komunikacji miejskiej, pociągu, taksówce czy... w Uberze. O ile w przypadku transportu publicznego często możemy pożegnać się z naszą zgubą, to w przypadku Ubera jest szansa na jej odzyskanie.

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy