Co spakować do apteczki turystycznej na wakacje?

W apteczce turystycznej powinny znaleźć się m.in. plastry i bandaże, środki przeciwzapalne, probiotyki i dobry krem z filtrem. Sprawdź, co jeszcze do niej spakować, by przygotować się na każdą ewentualność.

1. Środki na zatrucia pokarmowe

W każdej apteczce, niezależnie od tego, czy wybierasz się na urlop w rodzime strony, do Grecji czy do Azji, powinny znaleźć się m.in. preparaty na zatrucie pokarmowe. Najlepiej o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym, ale dobrze sprawdzi się też klasyczny węgiel. Do tego warto mieć w apteczce probiotyki. Przebywanie w innej strefie klimatycznej może doprowadzić do zmiany mikroflory jelitowej. Probiotyki mogą w odpowiedni sposób wesprzeć wyjałowioną florę. Dla całej rodziny najlepszy będzie probiotyk w kapsułkach, którego nie trzeba przechowywać w lodówce. Jeśli jedziesz na wakacje z niemowlakiem, spakuj dla niego probiotyk w kroplach. Probiotyk w kapsułkach będzie za to odpowiedni dla starszych dzieci.

Reklama

2. Środki dezynfekcyjne

Miej je zawsze ze sobą na wakacjach w formie spreju lub chusteczek antybakteryjnych. Przydadzą się do odkażenia rąk, gdy nie masz możliwości ich umycia przed posiłkiem czy szybkiego odkażenia obtarć lub ran.

3. Leki na alergię

Są niezbędne jeśli ktoś w Twojej rodzinie cierpi na silne uczulenia.

4. Plastry i bandaże

Koniecznie je spakuj, gdy macie w planach chodzenie po lasach, górach lub uprawianie sportów wodnych.

5. Krem z filtrem

Wielu osobom kojarzy się bardziej z zawartością kosmetyczki niż apteczki. Jednak na wakacjach, które spędzacie na świeżym powietrzu, jest konieczny, aby zapobiec poparzeniom i zmniejszyć ryzyko czerniaka.

W Polsce lub krajach północnej Europy wystarczy zastosować krem z filtrem SPF 30. Na południu Europy czy w tropikach konieczny jest już faktor SPF 50. Pamiętaj, aby smarować się kremem co godzinę. Gdy przebywasz w pełnym słońcu noś czapki z daszkiem lub kapelusze, okulary, parasole, a nawet bluzki z długim rękawem.

7. Elektrolity

Elektrolity warto pić nie tylko w trakcie upałów, ale również po zatruciu pokarmowym. Są równie ważne, bo organizm podczas biegunki może tracić nie tylko wodę, ale też cenne składniki mineralne.

materiał zewnętrzny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy