10 LUKSUSOWYCH RZECZY W TWOIM MIEŚCIE, KTÓRE CIĘ ZACHWYCĄ. PRZEKONAJ SIĘ, KTÓRA Z NICH MOŻE BYĆ TWOJ

Luksus i komfort to dwie rzeczy, do których dąży niemal każdy mieszkaniec naszej planety. Piękne przedmioty, elektroniczne gadżety i markowe ubrania stały się wyznacznikiem wysokiego statusu społecznego i zaradności. Niektóre z nich są jedynie fanaberiami, które mają zachwycić znajomych czy osoby postronne swoją unikalnością, ale wiele z luksusowych rzeczy traktować można jak inwestycję – wysoka jakość wykonania i dobór materiałów powodują, że drogie towary są bardzo trwałe.

Luksus kojarzy się ze snobistycznymi zachciankami milionerów, w praktyce okazuje się jednak, że na wiele przyjemności pozwolić można sobie także bez wygranej w loterii czy spadku po bogatej ciotce z Ameryki. Sprawdź, które z luksusów współczesnego świata mogą być Twoje!

• Samolot

Kupno samolotu to rzecz zarezerwowana jedynie dla miliarderów? Tylko jeżeli marzy się nam pachnący nowością odrzutowiec. Jeżeli jednak ktoś śni o lataniu, to aktualnie używaną awionetkę Cessna kupić można za równowartość około 200 000 złotych. Oczywiście dochodzi do tego konieczność zdobycia licencji pilota, ale dla prawdziwego pasjonata podniebnych przygód to drobnostka.

Reklama

• Gra w golfa

W golfa grywają takie osobistości jak Sylvester Stallone, Jack Nicholson czy Samuel L. Jackson. Dla zwykłego obywatela ten elitarny sport wydaje się być niedostępny, ale to tylko pozory. Największym kosztem jest w tym wypadku wyrobienie zielonej karty Polskiego Związku Golfowego – przeznaczyć na ten cel trzeba około 400-600 złotych. W większości szkół golfowych cena godzinnej lekcji to zwykle około 50 złotych. Praktycznie każdy może grać w golfa niczym gwiazdy Hollywood!

• Złoty zegarek

Rolex to już nie tylko marka, to symbol luksusu. Ze złotym zegarkiem na ręku można się poczuć jak prawdziwy bywalec salonów. Markowy szwajcarski chronometr może kosztować kilkaset tysięcy złotych, ale faktycznie ceny zaczynają się już od około 7-8 tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę, że taki zegarek najczęściej przeżywa swojego właściciela, nie jest to cena wygórowana. 

• Crossover. Luksusowy samochód miejski

Auta od początku swojego istnienia kojarzyły się z luksusem – przez długi czas najbardziej elitarne samochody miejskie były czarnymi limuzynami z ogromnym apetytem na paliwo. Aktualnie moda się zmieniła i najbardziej pożądane stały się luksusowe crossovery z ekonomicznymi silnikami. Najbardziej cenionym synonimem luksusu jest aktualnie crossover wyposażony w silnik hybrydowy. Nowa Toyota CH-R, która dostępna będzie już pod koniec 2016 roku, może być najlepszym przykładem idealnego połączenia oszczędności jakie daje napęd hybrydowy, komfortu i unikalnego wyglądu – doskonale sprawdzi się zatem jako auto miejskie dla ekologicznie nastawionych miłośników luksusu.

• Zapach bogactwa

Najpopularniejszym towarem luksusowym są bezapelacyjnie perfumy. Aby pachnieć jak najmodniejsze kobiety ze srebrnego ekranu, nie trzeba posiadać wielomilionowego majątku – 50-mililitrową butelkę ikonicznych perfum Chanel NO 5 można mieć już za około 300 złotych.

• Broń palna

Rewolwer to symbol twardego mężczyzny – do dziś kochamy przecież westerny i postacie dzielnych szeryfów. Wielu miliarderów kolekcjonuje najpiękniejsze egzemplarze. Przy odrobinie chęci każdy może stworzyć własną kolekcję. Dostępny w Polsce bez zezwolenia rewolwer czarnoprochowy to wydatek około 2000 złotych – podobne ceny osiągają pozbawione cech bojowych pistolety i rewolwery, którymi udekorować można swój nowy dom.

• Domy jednorodzinne

A skoro mowa o domach – własny dom to jeden z najbardziej pożądanych luksusów. Czy dom jednorodzinny jest zbyt drogą alternatywą? Okazuje się, że niejednokrotnie cena nowego mieszkania i domu jednorodzinnego są bardzo zbliżone. Cena metra kwadratowego w przypadku domu bywa niższa średnio nawet o około 3-4 tysiące złotych.

• Unikalna biżuteria

Klejnoty koronne i wysadzane diamentami kolie dostępne są jedynie dla wybranych, niemniej nie trzeba wydawać milionów, aby nosić biżuterię unikalną i wykonaną przez rzemieślników. W zależności od materiałów i samej konstrukcji naszyjnika lub kolczyków, można chwalić się ręcznie wykonanymi precjozami kupionymi za około 200-300 złotych.

• Gastronomia

Wizyty w drogich restauracjach to również synonim luksusu – w najbardziej wykwintnych lokalach można zostawić fortunę. Rynek usług gastronomicznych jednak wciąż ewoluuje i dobrze szukając, można znaleźć stylowe restauracje ze smacznym menu i miłą obsługą, gdzie za obiad dla dwóch osób zapłacimy około 50 złotych plus napiwek.

• Kultura

Luksusowe życie nie może obejść się bez kultury – opera zawsze była miejscem, gdzie spotykały się elity i do dziś jest to symbol obycia i wyrobienia intelektualnego. Na szczęście dzisiaj opera i filharmonia dostępne są już dla każdego i nawet nie zarabiając setek tysięcy rocznie można wybrać się tam kilka razy w miesiącu – ceny biletów zaczynają się już od zaledwie 25 złotych od osoby. 


materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy