Komiksowy sierpień: Marzi, 100 naboi, Conan i mistrz Moebius

Okładki sierpniowych nowości /materiały prasowe
Reklama

Wybierając się na wakacje nie zapomnijcie o... dobrym komiksie. Wydawnictwo Egmont zadbało o to, aby sierpniowe nowości były idealnym uzupełnieniem letniego wypoczynku. Sprawdźcie sami!

100 naboi, tom 3

Trzeci tom świetnej serii kryminalnej uhonorowanej Nagrodą Eisnera.

Album składa się z historii poświęconych różnym postaciom, wśród których na szczególną uwagę zasługuje Loop Hughes, młody chłopak z Filadelfii, któremu pewnego razu agent Graves wręcza aktówkę z bronią i amunicją, obiecując możliwość dokonania zemsty doskonałej. W teczce jest zdjęcie człowieka, który kiedyś skrzywdził Loopa. To jego ojciec - Curtis. Czy młody Hughes zabije ojca? Tymczasem odsłaniają się motywy działania agenta Gravesa wraz z dodatkowymi informacjami na temat organizowanego przez niego spisku.

Reklama

Autorami 100 naboi są mistrzowie komiksu amerykańskiego, obaj wyróżnieni Nagrodą Eisnera: Brian Azzarello (Wonder Woman, Joker, Strażnicy - Początek) i Eduardo Risso (Batman - Rozbite miasto, Strażnicy - Początek, Dark Knight: A True Batman Story). Komiks dla dorosłych.

Mistrzowie Komiksu. Powrót Mrocznego Rycerza - Ostatnia krucjata (prequel, 2016)

Długo wyczekiwany komiks wybitnych artystów. Frank Miller wraz ze współscenarzystą Brianem Azzarello i rysownikiem Johnem Romitą Juniorem powracają do ponurego Gotham City. Tym razem poznamy wydarzenia związane z ostatnią przygodą Batmana, po której superbohater porzucił kostium i przeszedł na emeryturę (by powrócić wiele lat później).

Gdy szalony Joker trafia do Azylu Arkham, Bruce Wayne stara się wyszkolić swojego pomocnika, nowego Robina - Jasona Todda. Tymczasem w Gotham City dochodzi do serii tajemniczych zgonów najzamożniejszych mieszkańców miasta. Batman i Robin muszą wkroczyć do akcji. Wraz z pojawieniem się młodocianego pomocnika Mrocznego Rycerza nie milkną głosy krytykujące postępowanie obrońcy Gotham - czy Batman ma prawo narażać życie nieletniego? Jak regularne wyprawy na patrole i narażanie życia wpłyną na psychikę młodego człowieka? Co takiego planuje Joker? Powrót Mrocznego Rycerza - Ostatnia krucjata opowiada o wydarzeniach poprzedzających historię znaną z Powrotu Mrocznego Rycerza.

Marzi. Dzieci i ryby głosu nie mają, tom 1

Marzi to opowieść o Polsce lat 80. widzianej oczami kilkuletniej dziewczynki. Niepowiązane fabularnie historie ukazują świat, którego logikę narzuca wola przetrwania. Kolejki, zapisy na towary, zakupy na zapas, zabawy dzieci, pielgrzymka papieża, czołgi na ulicach. Nie ma tu wielkiej polityki i martyrologii, jest natomiast szczerość w portretowaniu postaci i relacji rodzinnych oraz dbałość o szczegóły.

Marzi odwołuje się do emocji i wspomnień czytelników. Trafia do starszych i bardzo młodych. Pierwszym uzmysławia, ile się zmieniło w Polsce, drugim opowiada, jak było. Marzena Sowa mieszka i pracuje we Francji. Marzi powstała z myślą o czytelnikach nieznających realiów PRL i mimo dużych barier społeczno-kulturowych została ciepło przyjęta przez krytykę. W pierwszym zbiorczym tomie znalazły się 4 francuskie albumy.

Mistrzowie Komiksu. Ślepa cytadela, Przystanek na Faragonescji, The Long Tomorrow

Edycja prezentująca wszystkie historie komiksowe zrealizowane przez Moebiusa do połowy lat 80., a przygotowana w 1986 roku specjalnie dla czytelnika amerykańskiego. Kolekcja, znana pod potoczną nazwą "Moebius USA", zawiera również kolorowe wersje komiksów opublikowanych pierwotnie w formie czarno-białej. Starannie przygotowane "amerykańskie" albumy Moebiusa cieszyły się za Oceanem tak dużym powodzeniem, że w 2012 roku francuski wydawca postanowił zaprezentować je w tej samej postaci również rodzimej publiczności.

Moebius to artystyczny pseudonim Jeana Girauda, francuskiego scenarzysty i rysownika komiksowego, mistrza opowiadania obrazem. Najsłynniejsze dzieła Girauda to Blueberry, Incal, Arzach. Współtworzył także scenografie do filmów Obcy, Tron oraz Piąty Element.

Conan - Narodziny legendy, tom 1

Laureaci Nagrody Eisnera, Kurt Busiek i Cary Nord, przenoszą historie o Conanie z Cymerii na plansze komiksu w najlepszej dotychczas graficznej adaptacji prozy Roberta E. Howarda. Conan to kanoniczne opowieści o najsłynniejszym bohaterze literatury magii i miecza, rozbudowane przez Busieka o wątki fabularne splatające chronologię jego przygód. Oszczędna kreska Norda i wspaniałe kolory Dave’a Stewarta sprawiają, że era hyboryjska nigdy wcześniej nie wydawała się tak rzeczywista.

Narodziny legendy to opowieści między innymi o dorastaniu Conana na surowych ziemiach Cymerii, wojnie z morderczymi Vanirami, pogoni za córką lodowego olbrzyma, pierwszym spotkaniu z zabójczynią Janissą czy wreszcie o starciu z przerażającym magiem, który stanie się najgroźniejszym wrogiem Conana: Thoth-Amonem!

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach serii Conan #0-15, #23, #32, #45-46 wydawnictwa Dark Horse Comics.

DC Deluxe - Nieskończony kryzys

Po 20 latach, które minęły od wydania serii Kryzys na nieskończonych ziemiach Marva Wolfmana i George’a Péreza, wydawnictwo DC Comics postanowiło jeszcze raz odnowić swoje uniwersum. Miało to uzasadnienie zarówno merytoryczne, jak i praktyczne. Pewne watki wymagały wyprostowania, a czytelnicy zatęsknili za niektórymi uśmierconymi wcześniej postaciami. Ale powstawaniu Nieskończonego kryzysu można też przypisać głębszą motywację. Wydawcom i autorom zaangażowanym w wymyślenie serii będącej hołdem dla monumentalnego dzieła Wolfmana towarzyszyły stosunkowo świeże emocje po atakach terrorystycznych z 11 września 2001 roku. Amerykanie zrozumieli, że w sytuacji ogólnonarodowego zagrożenia są w stanie się zjednoczyć, a wielu z nich wykazało się niezwykłym bohaterstwem.

Jak wspomina redaktor Dan DiDio we wstępie do tego albumu, w DC Comics zadawano sobie retoryczne pytanie:

"Czy od bohaterów naszego uniwersum powinniśmy oczekiwać mniejszego poświęcenia? Odpowiedź oczywiście brzmiała: Nie. Dlatego też, chociaż seria ma wymaganą fabularnie liczbę śmierci i zniszczenia, prawdziwa opowieść dotyczy determinacji i poświęcenia koniecznego do odgrywania roli bohatera w uniwersum DC". 

Nieskończony kryzys to apokaliptyczna opowieść o tym, jak OMAC-i - roboty Brata Oko - szaleją na ulicach, magia umiera, złoczyńcy się jednoczą, a w kosmosie trwa wojna. Pośrodku tego wszystkiego troje największych bohaterów - Superman, Batman i Wonder Woman - dochodzi do wniosku, że nie potrafią się już dogadać. W takiej właśnie chwili powracają dawno zaginieni bohaterowie z przeszłości. I za wszelką cenę chcą naprawić wszystko, co popsuło się w tym wszechświecie... Niektórzy bohaterowie powrócą, inni umrą, a uniwersum DC już nigdy nie będzie takie samo!

Album ze scenariuszem uwielbianego przez fanów Geoffa Johnsa (Liga Sprawiedliwości, Flashpoint - Punkt krytyczny, Shazam!, Wieczne zło) i rysunkami niezwykle utalentowanego artysty Phila Jimeneza (Otherworld, New X-Men). W tomie znajdują się również prace George’a Péreza, Jerry’ego Ordwaya i Ivana Reisa, a także rozmowa z twórcami, plansze niewykorzystane w produkcji oraz wprowadzenie redaktora naczelnego DC Comics, Dana DiDio.

Kaïko et Kokoche - En vacances

Kaïko et Kokoche - En vacances jest specjalną edycją komiksu Janusza Christy (1934-2008) Kajko i Kokosz - Na wczasach przetłumaczonego na język francuski. Cykl opowiada o dwóch wojach - dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych Zbójcerzy pod wodzą Hegemona i przeżywają masę zabawnych przygód. Komiks powstawał w latach 70. i 80. XX wieku i był jedną z wizytówek czasopisma młodzieżowego "Świat Młodych".

W 2003 roku wydawnictwo Egmont Polska wznowiło serię, a dzięki tej reedycji wszystkie części komiksu ukazały się po raz pierwszy w kolorze. Wersja komiksu En vacances w języku francuskim będzie nie lada gratką dla kolekcjonerów i miłośników przygód Kajka i Kokosza oraz twórczości Christy. Pozwoli także czytelnikom na całym świecie poznać najpopularniejszych polskich bohaterów komiksowych.

Kajko czy Kokosz? Który z wojów dostanie skierowanie na wczasy? Obaj zasłużyli, ale Referent do Spraw Turystyki i Wypoczynku przywiózł tylko jedno skierowanie... Na szczęście Lubawa, żona kasztelana Mirmiła, jest nie tylko gospodarną, ale i mądrą kobietą, wpada więc na pomysł, by na turystyczną wyspę plemienia Ranów wysłać oficjalnie Kajka, a Kokosz dołączyłby do niego na gapę.

Przyjaciele jadą więc na wypoczynek, który, jak się okaże, wymaga wyjątkowo dużo wysiłku, bo i problemów na wczasach jest niemało. Wszystko zaczyna się od konfliktu z arcykapłanem boga Porewita (oraz miłośnikiem miodu i hipnozy), a później wojowie lądują w warowni wikingów. Na szczęście wieści o ich krwiożerczości okazują się mocno przesadzone. A w tym samym czasie w okolicy Mirmiłowa Zbójcerze knują, jak wykorzystać nieobecność obrońców grodu i wreszcie go zdobyć...

To jeszcze nie koniec - wśród sierpniowych premier nie zabrakło takich tytułów jak:

  • Batman - Detective Comics - Liga Cieni, tom 3
  • Avengers - Czas się kończy, tom 3
  • Thor - Kto dzierży młot?, tom 2
  • Hawkeye - Rio Bravo, tom 4
  • Marvel Classic. Anihilacja - Podbój, tom 2
  • Hellboy - Lichwiarz, Trollowa wiedźma, tom 4
  • Aquaman - Korona Atlantydy, tom 3
  • Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni - Poszukiwanie nadziei, tom 3
  • Star Wars Legendy - Yaviński artefakt
  • Władza - Mistrz sanktuarium, tom 2
INTERIA.PL/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy