Męskie grillowanie: Gulasz w kociołku

Grill to nie tylko ruszt, na który wrzucamy mięso. Grill to również wszelkiego rodzaju kociołki, w których bulgocą różne specjały. Taki rodzaj grilla można spotkać głównie na Węgrzech i w RPA.

Jeśli zaczynamy grillowanie powinniśmy przede wszystkim myśleć o najlepszej jakości mięsie. Z tego nie można rezygnować, gdyż większość smaku potrawy pochodzi właśnie od mięsa. Przyprawy mają jedynie za zadanie podkreślić jego smak.

Jeżeli to możliwe należy unikać solenia mięs, w zamian można użyć ziół.

I rzecz najważniejsza: powolne, długie i dokładne pieczenie jest zawsze lepsze niż pieczenie na bardzo silnym i gwałtownym ogniu. Przy grillu nie należy się spieszyć. Wówczas mięsa będą soczyste i aromatyczne. Jeśli zaczynamy grillowanie powinniśmy przede wszystkim myśleć o najlepszej jakości mięsie. Z tego nie można rezygnować, gdyż większość smaku potrawy pochodzi właśnie od mięsa. Przyprawy mają jedynie za zadanie podkreślić jego smak.

Reklama

W przypadku grillowania w kociołku warto również przyjrzeć się jego jakości - najlepsze są ciężkie, żeliwne. I takie sugerujemy używać.


Składniki:

1 kg łopatki wieprzowej
500 gramów grzybów leśnych mieszanych (jakie macie)
1 kg ziemniaków
2 cebule
2 papryki
olej do smażenia
sól, pieprz, kminek, majeranek, ostra papryka w proszku
250 ml czerwonego wytrawnego wina
2 razy po 200 ml wody

Przygotowanie:

Do kotła wrzucamy mięso. Po kilku minutach cebulę, paprykę i grzyby (wszytko pokrojone w grubą kostkę) , doprawiamy solą i smażymy na złoto. Podlewamy wodą i dusimy. Po odparowaniu wody podlewamy winem i dusimy do jego odparowania.

Podsmażone składniki zalewamy wodą i dodajemy do smaku resztę przypraw. Gotujemy ok. 40 min dbając by ognisko nie zgasło.

Obrane ziemniaki kroimy w małą kostke , dodajemy do kociołka i gotujemy tak , aby część z ziemniaków się rozpadła zagęszczając danie (ok.20 min) w razie potrzeby podlewając wodą.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy