Mam coraz mniej włosów. Co robić?

Z niepokojem obserwując przerzedzające się włosy coraz częściej przekonujesz sam siebie, że kobietom podoba się fryzura a la Kojak. Przez fryzurę prześwituje coraz więcej skóry, a ty zastanawiasz się, czy to już czas , by ogolić się na łyso. Nie musi tak być!

Z niepokojem obserwując przerzedzające się włosy coraz częściej przekonujesz sam siebie, że kobietom podoba się fryzura a la Kojak. Przez fryzurę prześwituje coraz więcej skóry, a ty zastanawiasz się, czy to już czas , by ogolić się na łyso. Nie musi tak być!


Włosy rosną całe życie



Włosy podlegają cyklowi wzrostu i wypadania, który trwa około 3 lat. W tym czasie każdy pojedynczy włos przechodzi cztery fazy rozwoju.

1. Faza wzrostu (anagenowa), podczas której włos rośnie ok. 0,3 mm dziennie. Ta faza może trwać od 1 do 10 lat, choć średnia jej długość to 3-4 lata.

2. Faza regresji (katagenowa) - włos przestaje rosnąć. Długość trwania tej fazy to 3-4 lata.

3. Faza odpoczynku (telogenowa) - w tym czasie wypadają włosy, a puste cebulki włosów pozostają uśpione. Ten okres trwa od 2 do 12 miesięcy.

4. Faza regeneracji (neogenowa) - początek nowej fazy wzrostu.

Dlaczego tracimy włosy

Wypadanie włosów nie zawsze jest dziedziczne. Jeśli twój dziadek miał bujną grzywę, nie znaczy, że tobie się ona nie przerzedzi i na odwrót - nie martw się!

Reklama

Nie wszystkie mieszki włosowe zachowują się tak samo, dlatego wypadanie zauważyć można głównie w okolicach skroni i korony głowy.

Innym rodzajem łysienia jest telogenowe - włosy przerzedzają się na całej powierzchni głowy. Spowodowany może być stresem, zaburzeniami żywienia, leczeniem medycznym, zaburzeniami hormonalnymi, a nawet zmianą pór roku ( ekspozycja na słońce wpływa na produkcję hormonów steroidowych powodujących wypadanie włosów).

Inne rodzaje łysienia wymagają leczenia. Łysienie miejscowe może być spowodowane chorobami skóry, np. grzybicą, a łysienie plackowate to rodzaj zaburzenia autoimmunologicznego.

Pewny siebie i atrakcyjny

Gdy tylko zauważysz przerzedzone włosy na skroniach, działania należy podjąć jak najszybciej.

W laboratoriach L’Oreal odkryto, że za odnowę włosów odpowiadają komórki macierzyste. Kuracja stymulująca wzrost włosów powoduje, że w fazie uśpienia cebulka jest pobudzana do aktywności. Przerzedzone włosy znów stają się gęste. To rozwiązanie zastosowano w ampułkach Dercos Neogenic Vichy - kuracji stymulującej wzrost nowych włosów z cząsteczką Stemoxydine 5 %, która ma za zadanie "wybudzenie" mieszka włosa. Dzięki niej możemy mieć 1700 nowych włosów w trzy miesiące, co udowodniono podczas badań klinicznych we Francji.

Co to są komórki macierzyste?

Komórki macierzyste to przyszłość medycyny i kosmetologii. Mają one zdolność do samoodnawiania oraz dzielenia się, nie mają też z góry przypisanej roli w organizmie, dzięki czemu mogą przekształcić się w dowolną komórkę. Ich właściwości zostały wykorzystane do stymulacji wzrostu włosów w uśpionych cebulkach. Naukowcy zauważyli, że im dłużej trwa faza uśpienia, tym więcej cebulek pozostaje pustych, a tym samym ilość włosów jest mniejsza.

Jak "pobudzić" włosy, by rosły?

Aby komórki macierzyste prawidłowo funkcjonowały, musi nastąpić proces hipoksji, czyli niedotlenienia. Taki stan imituje cząsteczka Stemoxydine.

Sprzyja ona optymalnemu funkcjonowaniu komórek macierzystych, które tworzą nowe włosy. Pobudzone cebulki stymulują do wzrostu nowe włosy, dzięki czemu fryzura znowu nabiera objętości, a ty czujesz się znowu atrakcyjny i pewny siebie.

Potwierdzają to osoby, które już miały możliwość przetestowania produktu. - Produkt spełnił moje oczekiwania w 100 proc.. Po zastosowaniu (po ok. 7 dniach) zauważyłem, że włosy mniej wypadają, stały się gęstsze i bardziej lśniące. Uważam, że mogę go polecić każdemu, kto boryka się z problemami z włosami - mówi Marcin, jeden z testerów.

Działanie Dercos Neogenic w postaci ampułek uzupełnia szampon przywracający gęstość włosów z cząsteczką Stemoxydine 5%.

 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy