​Lekarstwo na kaca: Po 10 latach opracował "eliksir trzeźwości"

Badacz twierdzi, że opracował powszechnie dostępne lekarstwo na kaca /123RF/PICSEL
Reklama

Spróbował wszystkiego - łącznie ze skokiem ze spadochronem i kąpielą w ekstremalnie niskich temperaturach. Kanadyjski dziennikarz Shaughnessy Bishop-Stall twierdzi, że dekada prowadzenia pozwoliła mu opracować lekarstwo na kaca.

Trudno powiedzieć, czy mężczyzna, którego życiowym celem stało się wynalezienie eliksiru łagodzącego skutki "dnia po" w ogóle pamięta sam proces badawczy. W końcu polegał on na właściwie ciągłym doprowadzaniu się do stanu upojenia. 

O ile kilka pierwszych eksperymentów z pewnością było przyjemnych, to jesteśmy przekonani, że po którymś już z kolei kacu "w imię nauki" wcale nie było kolorowo. Nie zmienia to jednak faktu, że Bishop-Stall wytrwał do końca i postanowił podzielić się ze światem swoimi wnioskami. 

Co najlepiej działa na kaca? Odpowiedź autora badań brzmi: lot myśliwcem i skok ze spadochronem. Ten pierwszy jest raczej poza zasięgiem, a chcąc skorzystać z tego drugiego trzeba być trzeźwym, żeby w ogóle zostać zabranym do samolotu. 

Reklama

Bishop-Stall przekonuje jednak, że pęd powietrza, strach i przypływ adrenaliny rozprawiają się z kacem w ekspresowym tempie. 

O kacu wiedzieli nawet starożytni

Opisy "niedyspozycji" znajdziemy nawet w Biblii. Mitologie z różnych stron świata nie są wolne od opowieści, w których pojawiają się wątki kary, która spotkała pijących na umór bohaterów. Stare jak świat sposoby na kaca okazały się całkiem skuteczne.

- Używane przez starożytnych marynowane jaja, gotowana kapusta i węgiel bezpośrednio prowadzą do metod, z których korzystamy dzisiaj - mówi Shaughnessy Bishop-Stall. 

Z czego zatem składa się "ostateczne" lekarstwo na kaca? Paradoksalnie jego składnikami są produkty, które znajdziecie w każdej aptece i lepiej zaopatrzonym sklepie spożywczym. Dla jak najlepszych efektów należy je zażyć po spożyciu alkoholu, ale przed pójściem spać.

  • Na samego kaca: wywar z ostropestu plamistego
  • Na wątrobę: aminokwasy i acetylocysteina
  • Na przyspieszenie metabolizmu: witaminy B1, B6 i B12

Badacz zaznacza jednak, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Opracowaną formułę zamierza ulepszyć, aby całkowicie wyleczyć ludzkość z kaca. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kac
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy