Skakali nad Zieleńcem

Za nami ostatni przystanek KIA Snow Cup 2011. Na terenie stoku numer "5", należącego do ośrodka narciarskiego Winterpol w Zieleńcu, przygotowaliśmy dla zawodników profesjonalny Jibbpark oraz pneumatyczną poduszkę G-Bag.

Ze względu na finałowy charakter imprezy, w ciągu jednego dnia odbyły się zarówno zawody w Jibbparku oraz w skokach na poduszkę pneumatyczną. Narciarze i snowboardziści walczyli nie tylko o podium w Zieleńcu ale także o punkty umożliwiające wygrana w ogólnym rankingu KIA snow Cup 2011.

Finałowy przystanek KIA Snow Cup 2011

rozpoczął się od zawodów na Jibbparku. Na finale pojawiła się większość zawodników znanych z poprzednich edycji takich jak: Jakub Skrzypkowski, Maciej Czyż czy Piotr Tokarczyk. Pokazało się także kilku znanych lokalnych zawodników jak Mateusz Zielonka i Tomek Majewski. Zawody przebiegały w formule Jam Session, czyli luźnej godzinnej sesji, podczas której zawodnicy mogli wykonywać wybrane ewplucje dowolną ilość razy. Jak przystało na finał, zaprezentowano sporo trudnych i ciekawych trików. Wśród narciarzy największe zaskoczenie wzbudził disaster 450 in na łamanego boxa w wykonaniu Macieja Czyża, co dało mu druga pozycję na podium. Zwycięzcą został Tomek Majewski z Wałbrzycha, pokazał wiele technicznych przejść jak choćby switch up 270 out czy 270 in 270 out. Wśród snowboardzistów najlepszy okazał się Piotr Tokarczyk, zaraz za nim uplasował się Michał Makuszewski. Trzecie miejsce zajął lider rankingu - Jakub Skrzypkowski.

Po zakończeniu zawodów na poręczach,

rozpoczął się trening w skokach na poduszkę pneumatyczną G-Bag. Na starcie pojawiło się ponad 30 zawodników. Podwójne rotacje dominowały wśród snowboardzistów. Pierwsze miejsce zajął Jakub Skrzypkowski, wykonując takie triki jak double frontflip i double rodeo. Idealnie sklejony double backflip zapewnił drugie miejsce Maurycemu Karczewskiemu. Trzecie miejsce zajął Mateusz Zielonka z Wrocławia. Podium narciarskie zdominowane zostało przez zawodników ze Śląska. Pierwsze miejsce zajął Maciej Czyż, drugie Tomek Majewski a trzecie Mateusz Żołądź. Wśród dziewczyn najlepsza okazała się Anna Orłowska. Ostatnią konkurencją zaplanowaną przez organizatorów była nocna sesja w skokach na poduszkę. Mimo zmęczenia wśród zawodników, pojawiło się kilku śmiałków, którzy postanowili zaprezentować swoje najlepsze triki przed zgromadzona licznie publicznością.

Po godzinie 20:00 nadszedł moment

na ogłoszenie wyników i wyłonienie zwycięzców KIA Snow Cup 2011. Przez pięć Tourów, zawodnicy walczyli o punkty w rankingu ogólnym KIA Snow Cup 2011. Sędziowie przyznawali noty w następujących kategoriach: Jibbing oraz G-Bag, każda dyscyplina była dodatkowo podzielona na kategorię kobiet i mężczyzn. Najlepszym snowboardzistą na railach został Jakub Skrzypkowski, a wśród narciarzy Marcin Pośpiech. Pula nagród podczas KIA Snow Cup 2011 wynosiła ponad 40 000 PLN. W konkurencji G-Bag najlepsi okazali się ponownie Marcin Pospiech oraz Jakub Skrzypkowski. Każdy z panów otrzymał 2 000 PLN oraz ski box ufundowany przez firmę Haag. Zawodnicy z drugiego miejsca podium zainkasowali po 1500 PLN oraz narty i snowboard ufundowane przez 77 Project. Trzecie miejsca na podium również premiowane były nagrodami finansowymi oraz biletami na mecz grupowy polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej - Euro 2012. Najlepsza zawodniczką KIA Snow Cup 2011 została Anna Orłowska, która oprócz nagrody finansowej wyjechała z Zieleńca z nowym boxem dachowym Haag. Nagrodę Rookie of the Cup otrzymał Marcin Kilar.