Najszybszy Polak na nartach

Jędrzej Dobrowolski na nartach lubi jeździć szybko. Bardzo szybko. Nawet i ponad 200 km/h! Ostatnio zajął 3. miejsce w Pucharze Świata FIS Speedski we francuskim Vars.

Speedski to najszybszy niezmotoryzowany sport na ziemi. Narciarz ubrany w specjalny strój i aerodynamiczny kask może pędzić z prędkością ponad 250 km/h! Obecny rekord Polski, wynoszący ponad 209 km/h, należy właśnie do Jędrzeja Dobrowolskiego.

Konsekwentnie do przodu

Na niedawnych zawodach we francuskim Vars  Polak nie jechał, co prawda, aż tak szybko (czołówka także nie przekroczyła prędkości 200 km/h), ale za to dobrze technicznie i konsekwentnie.

Po pierwszym przejeździe Dobrowolski zajmował 9. pozycję. Po drugim był już 7., a w finale wywalczył ostatecznie 3. miejsce. W ostatecznej klasyfikacji Polak wyprzedził rekordzistę i mistrza świata Simone Origone oraz inne sławy speedski takie, jak: Philipe May, Bastien Montes czy Christian Jannson.

Jędrzej Dobrowolski z drugim na podium Ivanem Origone przegrał tylko o 0.35 km/h, a ze zwycięzcą Klausem Schrottshammerem - o 0,966 km/h.